REKLAMA
Nasz Chełm: Idźcie głosować!
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zaledwie kilka dni pozostało do wyborów samorządowych. Stowarzyszenie „Nasz Chełm”, które zarejestrowało swój komitet wyborczy, ale nie zarejestrowało list, opublikowało na swojej stronie internetowej apel o udział w głosowaniu.

Apel – jak piszą jego autorzy – jest wynikiem ostatnich doniesień medialnych o wyrokach, jakie zapadły w stosunku do ludzi kupujących wyborcze głosy. Nie bez znaczenia jest również coraz bardziej brutalna kampania wyborcza. W oświadczeniu czytamy między innymi:

Nie chcemy wskazywać partii czy kandydatów, których warto poprzeć. Nie możemy jednak zapomnieć o ostatnich latach, kiedy piętnowaliśmy styl zarządzania naszym miastem. Pokazywaliśmy, że wbrew temu, co twierdzi prezydent Agata Fisz, Chełm stacza się po równi pochyłej w kierunku miasta prowincjonalnego i to w tym najgorszym znaczeniu tego słowa.
W ciągu trzech kadencji prezydent Fisz długi miasta wzrosły o 100 milionów złotych. Systematycznie podupadają miejskie spółki, nad którymi nadzór władz wydaje się bardzo iluzoryczny. Jednocześnie władze miasta mamią mieszkańców obietnicami wielkich inwestycji w miejską infrastrukturę. 12 długich lat zastoju okraszone zostało budową aquaparku. Inwestycją tyleż efektowną, co kosztowną. Nieustająco czekamy na remont ul. Rejowieckiej, Rampy Brzeskiej czy ul. Kolejowej. Czekamy na działania związane ze zwalczaniem smogu. Listę oczekiwań można ciągnąć w nieskończoność. Słyszymy tylko kolejne obietnice – budowa wiaduktu nad przejazdem kolejowym przy ul. Lubelskiej, Centrum Sportów Wodnych na Gliniankach, Roweru Miejskiego itd.
(…)

Członkowie Stowarzyszenia zwracają się do wyborców z prośbą:

Zanim pójdziecie głosować, rozważcie przez te kilka dni, na kogo warto oddać swój głos. Nie dajcie się zwieść kolorowym plakatom i prasowym ogłoszeniom. Nie sprzedawajcie swoich głosów za tanie wino czy kilka piw. Wróćcie natomiast pamięcią do wszystkich rozczarowań, jakie przez ostatnie lata nam towarzyszyły. Pamiętajcie też, że tym razem wybieramy na pięć długich lat.

***

Z treścią oświadczenia możecie zapoznać się tutaj

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • SemperT
  o 00:31

  Szanowny Lc, a raczej Panie Jakubie-kandydacie. Tak, na wieczornym spotkaniu „na psach” z sąsiadem, o którym Pan pisał (chociaż nasze psy nie przepadają za sobą – różnica w kategorii wagowej), jednoznacznie ustaliliśmy, że Pana pretensje mogą dotyczyć wyłącznie jednej osoby. Sąsiad tych drzwi Panu przed nosem nie zamknął, a jedynie grzecznie obwieścił, że na Pana nie zagłosuje i na tym rozmowa się skończyła. Znam sąsiada, do rany przyłóż! To szlachetne, że podpisuje się Pan na forum Lc, a jak stwierdziła pani psycholog, która również z psem „lata” na spacery, to objaw próby przykrycia Pańskiego – mimo wszystko – głęboko ukrytej, ale odczuwanej ułomności w postaci spadachronizmu z kandydowaniem akurat na urząd prezydenta. Życzę powodzenia i celniejszych strzałów, jeśli już Pan chce kogoś demaskować. Sąsiedzi wiedzą wszystko 🙂

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 20:42

  Janek padło ci na pustą makówkę

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 16:42

  Ryż po 37?

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
  1 822
  Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
  9 725
  Święto Niepodległej w Chełmie
  1 766
  W niedzielę Chełm wybiera
  3 257
  Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
  4 645
  REKLAMA