REKLAMA
Nasz patronat. Wszystko o Moniuszce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na Festiwal Moniuszkowski zaprasza chełmska Szkoła Muzyczna. Zaraz po świętach rusza trzydniowa uczta dla miłośników kompozytora.

Reklama

W środę, czwartek i piątek (24-26 kwietnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Chełmie wszystko kręcić się będzie wokół Stanisława Moniuszki. To festiwal kompozytora pod hasłem „Moniuszko u Paderewskiego”.

Pierwszy dzień festiwalu (24 kwietnia) upłynie pod znakiem zmagań uczestników konkursu wiedzy o życiu i twórczości Moniuszki (w godz. 14:00-17:00).
Natomiast o godz. 17:00 organizatorzy zapraszają na Koncert absolwentów i uczniów klasy wokalnej dr hab. Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej. W repertuarze oczywiście pieśni i  arie S. Moniuszki.

W czwartek (25 kwietnia), o godz. 14:00, rozpocznie się Makroregionalny konkurs wokalny pod hasłem „Kochamy Stanisława Moniuszkę”. Szczegółowy program konkursu znajdziecie tutaj.
Uczestników oceniać będzie jury pod przewodnictwem dr hab. Moniki Kolasa-Hladikovej.  Laureatów konkursu poznamy o godz. 17:00. Ogłoszeniu werdyktu towarzyszyć będzie koncert laureatów.

Na finał festiwalu, w piątek (26 kwietnia), dla miłośników twórczości Moniuszki zaplanowano koncert galowy. W sali koncertowej im. Idy Haendael, o godz. 17:30, z recitalem wystąpi Monika Kolasa-Hladikova (mezzosopran) oraz Ewa Schulz-Brzyska (fortepian).

Wstęp na wszystkie koncerty wolny! Zapraszamy!

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Miasto się korkuje
606
Zając, Dąbrowska-Banaszek i Grabczuk. Z Chełma do Parlamentu.
5 296
Bezpłatne szczepienia dla seniorów
191
Lwowska w naprawie
5 418
CUW już działa
594
REKLAMA