REKLAMA
Nasz patronat. Wszystko o Moniuszce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na Festiwal Moniuszkowski zaprasza chełmska Szkoła Muzyczna. Zaraz po świętach rusza trzydniowa uczta dla miłośników kompozytora.

REKLAMA

W środę, czwartek i piątek (24-26 kwietnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Chełmie wszystko kręcić się będzie wokół Stanisława Moniuszki. To festiwal kompozytora pod hasłem „Moniuszko u Paderewskiego”.


REKLAMA

Pierwszy dzień festiwalu (24 kwietnia) upłynie pod znakiem zmagań uczestników konkursu wiedzy o życiu i twórczości Moniuszki (w godz. 14:00-17:00).
Natomiast o godz. 17:00 organizatorzy zapraszają na Koncert absolwentów i uczniów klasy wokalnej dr hab. Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej. W repertuarze oczywiście pieśni i  arie S. Moniuszki.

W czwartek (25 kwietnia), o godz. 14:00, rozpocznie się Makroregionalny konkurs wokalny pod hasłem „Kochamy Stanisława Moniuszkę”. Szczegółowy program konkursu znajdziecie tutaj.
Uczestników oceniać będzie jury pod przewodnictwem dr hab. Moniki Kolasa-Hladikovej.  Laureatów konkursu poznamy o godz. 17:00. Ogłoszeniu werdyktu towarzyszyć będzie koncert laureatów.

Na finał festiwalu, w piątek (26 kwietnia), dla miłośników twórczości Moniuszki zaplanowano koncert galowy. W sali koncertowej im. Idy Haendael, o godz. 17:30, z recitalem wystąpi Monika Kolasa-Hladikova (mezzosopran) oraz Ewa Schulz-Brzyska (fortepian).

Wstęp na wszystkie koncerty wolny! Zapraszamy!

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
547
Hala produkcyjna już gotowa
615
Stawiamy na naukę
410
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
948
REKLAMA