REKLAMA
Nasz patronat. Wszystko o Moniuszce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na Festiwal Moniuszkowski zaprasza chełmska Szkoła Muzyczna. Zaraz po świętach rusza trzydniowa uczta dla miłośników kompozytora.

REKLAMA

W środę, czwartek i piątek (24-26 kwietnia) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Chełmie wszystko kręcić się będzie wokół Stanisława Moniuszki. To festiwal kompozytora pod hasłem „Moniuszko u Paderewskiego”.


REKLAMA

Pierwszy dzień festiwalu (24 kwietnia) upłynie pod znakiem zmagań uczestników konkursu wiedzy o życiu i twórczości Moniuszki (w godz. 14:00-17:00).
Natomiast o godz. 17:00 organizatorzy zapraszają na Koncert absolwentów i uczniów klasy wokalnej dr hab. Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej. W repertuarze oczywiście pieśni i  arie S. Moniuszki.

W czwartek (25 kwietnia), o godz. 14:00, rozpocznie się Makroregionalny konkurs wokalny pod hasłem „Kochamy Stanisława Moniuszkę”. Szczegółowy program konkursu znajdziecie tutaj.
Uczestników oceniać będzie jury pod przewodnictwem dr hab. Moniki Kolasa-Hladikovej.  Laureatów konkursu poznamy o godz. 17:00. Ogłoszeniu werdyktu towarzyszyć będzie koncert laureatów.

Na finał festiwalu, w piątek (26 kwietnia), dla miłośników twórczości Moniuszki zaplanowano koncert galowy. W sali koncertowej im. Idy Haendael, o godz. 17:30, z recitalem wystąpi Monika Kolasa-Hladikova (mezzosopran) oraz Ewa Schulz-Brzyska (fortepian).

Wstęp na wszystkie koncerty wolny! Zapraszamy!

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
725
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 382
Spółki miejskie. Czas działań
1 529
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 797
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 251
REKLAMA