REKLAMA
Nasze mleczarnie docenione
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Serki produkowane w Chełmie i Krasnymstawie znalazły uznanie fachowców. Podczas X Euroforum Polskiego Mleczarstwa w Dąbrowie Górniczej przeprowadzono XXV Krajową Ocenę Serów.

REKLAMA

W grupie serków twarogowych homogenizowanych produkowanych metodą wirówkową i ultrafiltracji doceniono walory serka śmietankowo-kanapkowego „Bieluch”.  Przyznano mu drugie miejsce. Serek produkuje Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH w Chełmie. .


REKLAMA

W grupie serków twarogowych ziarnistych, także druga lokata, przypadła Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie. Tu dostrzeżono  doskonale znany klientom „Serek wiejski”.

Zgłoszone do konkursów produkty oceniały komisja superarbitrów i zespoły arbitrów pod przewodnictwem prof. dr hab. Bogusława Staniewskiego. Ocenie poddano produkty w 13 różnych grupach asortymentowych. Jury dokonało oceny sensorycznej, a także oceny prawidłowości oznakowania, estetyki i funkcjonalności produktu, oceny czytelności informacji zawartych na opakowaniu produktu oraz dodatkowych informacji na opakowaniu.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Nowy rozkład jazdy CLA
320
Będzie więcej połączeń kolejowych
646
Dreszera i Ceramiczna do remontu
822
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 474
Spółki miejskie. Czas działań
1 574
REKLAMA