REKLAMA
Po naszych publikacjach bliżej do rozwiązania problemu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Niepełnosprawne dzieci i ich rodzice nadal czekają. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Zastęca Prezydenta Miasta zadeklarował jednak, że sprawa zostanie załatwiona. Niestety na razie nie zdradził w jaki sposób to nastąpi.

Reklama

O podjętą przez nas sprawę lokalu dla Ośrodka „Nadzieja” pisaliśmy tutaj. Sprawa poruszyła internautów, zajęłą się nią również Małgorzata Sokół, opozycyjna radna (pisaliy o tym tutaj). I to właśnie ona podczas sesji zadała pytanie o to jakie plany wyjścia z sytuacji ma miasto. Stanisław Mościcki zapewnił, że taki plan istnieje, jednak żadnych szczegółów nia podał. – Został przedstawiony kalendarz i harmonogram działań przez Panią Prezydent i spotkał się z pełną akceptacją przedstawicieli stowarzyszenia – mówił Zastępca Prezydenta. – Wszystko zmierza w dobrym kierunku i zostanie zakończone albo w sierpniu albo we wrześniu.”

Tymczasem swoje stanowisko w sprawie Ośrodka „Nadzieja” przygotowało Stowarzyszenie „Nasz Chełm”. Czytamy w nim m.in:

Z ogromnym zaniepokojeniem przyjęliśmy artykuł (…) opublikowany na łamach portalu chełmski.eu w dniu 25 maja bieżącego roku. Artykuł w sposób jednoznaczny prezentuje urzędniczą znieczulicę na potrzeby niepełnosprawnych dzieci i ich najbliższych. (…) Apelujemy do radnych Rady Miasta Chełm o stałą kontrolę postępów prac nad sprawą rozwiązania problemów lokalowych Stowarzyszenia Nadzieja.
Ciężko upośledzone dzieci i ich rodzice nie mogą dłużej być pozostawione same sobie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na samorządzie lokalnym, który i Państwo reprezentujecie, spoczywa obowiązek ochrony niepełnosprawnych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA