REKLAMA
Nie dały się nabrać
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do dwóch mieszkanek naszego regionu zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Informował o szajce oszustów, którzy mieli wziąć kredyt na dane osobowe kobiet. Chciał, aby jedna z nich przyszła do banku i sama zaciągnęła kredyt.

REKLAMA

Kolejny raz do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj (14 maja). Do dwóch mieszkanek Chełma zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Mówił, że oszuści wykorzystując dane osobowe tych pań zaciągnęli kredyty w banku. Chciał, aby jedna z kobiet przyszła do banku i sama wzięła kredyt. Osoby, do których się dodzwonił wykazały czujność i nie kontynuowały rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o zaistniałej sytuacji powiadomiły dyżurnego komendy.


REKLAMA

Policja apeluje o ostrożność w przypadku tego typu telefonów.

Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez rozmówców – uprzedzają policjanci. – Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji  nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się osób najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą osobą, za którą się podaje.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej skontaktować się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
546
Hala produkcyjna już gotowa
613
Stawiamy na naukę
409
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
947
REKLAMA