REKLAMA
Nie dały się nabrać
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do dwóch mieszkanek naszego regionu zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Informował o szajce oszustów, którzy mieli wziąć kredyt na dane osobowe kobiet. Chciał, aby jedna z nich przyszła do banku i sama zaciągnęła kredyt.

Reklama

Kolejny raz do dyżurnego chełmskiej komendy docierają zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj (14 maja). Do dwóch mieszkanek Chełma zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Mówił, że oszuści wykorzystując dane osobowe tych pań zaciągnęli kredyty w banku. Chciał, aby jedna z kobiet przyszła do banku i sama wzięła kredyt. Osoby, do których się dodzwonił wykazały czujność i nie kontynuowały rozmowy. Żadna z nich nie dała się oszukać, a o zaistniałej sytuacji powiadomiły dyżurnego komendy.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku tego typu telefonów.

Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez rozmówców – uprzedzają policjanci. – Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji  nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie proszą też o przekazanie pieniędzy. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się osób najbliższych. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą osobą, za którą się podaje.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, najlepiej skontaktować się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Będzie ciasno na Rejowieckiej
327
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
254
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
411
W poniedziałek idziemy do fryzjera
286
Miasto zakłada łąki
341
REKLAMA