REKLAMA
Nie schodzą z podium
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwa dobra passa reprezentantów klubu Cement-Gryf Chełm. Tym razem z ogólnopolskich zawodów z medalami wrócili Lewandowski i Matela.

Reklama

W ogólnopolskim II Pucharze Polski Kadetów w Kostrzyniu nad Odrą, podopieczni trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba, zdobyli dwa medale.
Najwięcej powodów do radości miał uczeń Zespołu Szkół Technicznych Piotr Lewandowski, który w pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Warszawy Iskadziwiego Magamurzieva. Drugą walkę rozstrzygnął na swoją korzyść zwyciężając Kacpra Skrzypczaka z Radomia. Trzeci przeciwnik Mateusz Borysiewicz-Woźnicki, reprezentant gospodarzy, podzielił los poprzednich dwóch i pokonany zszedł z maty. W starciu o udział w finele reprezentant Chełma pokonał późniejszego brązowego medalistę Mateusza Kaczora z Wałbrzycha. W finale, mimo ambitnej postawy, uległ na punkty reprezentantowi Trzciela Grzegorzowi Hildebrandowi i ze srebrnym medalem stanął na drugim stopniu podium.

Drugi medal dla Chełma z brązowego kruszcu wywalczył Alan Matela. Zawodnik Cementu-Gryf Chełm kolejno zwyciężał: Byulenta Zekeria (Kostrzyń), Nikodema Sawickiego (Żukowo), Klaudiusza Matyje (Bełchatów).

Ósme miejsce w kraju zajął Bartosz Kamiński. W czwartym pojedynku uległ późniejszemu złotemu medaliście, reprezentantowi Raciborza Dawidowi Mkrtchyanowi. W boju o brązowy medal chełmianin pokonał Błażeja Miotko z Kartuz. W pierwszej dziesiątce najlepszy zawodników w kraju na ósmym miejscu uplasował się uczeń Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 3 w Chełmie Bartosz Kamiński.  Na 9. miejscu zawody ukończył Szymon Truszkowski (IV LO Chełm). Dziesiątą lokatę zajął Mateusz Wójcik (II LO Chełm).

Puchar Polski był jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody te objęte są systemem sportu  młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ta coroczna impreza rozgrywana jest we wszystkich olimpijskich dyscyplinach. Z chełmskich reprezentantów do tego prestiżowego współzawodnictwa zakwalifikowało się 5 zawodników. Chełm reprezentować będą: Piotr Lewandowski, Alan Matela, Bartosz Kamiński, Mateusz Wójcik i Szymon Truszkowski.

Gratulujemy!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Coś drgnęło w sprawie DK 12
813
Konsultacje strategiczne
564
Wiceprezydent o odwołaniu ze stanowiska dyrektor ChDK
1 700
Budżet Obywatelski 2020: Są wyniki głosowania
545
Remontują Lubelską
827
REKLAMA