REKLAMA
Nie siedź w domu. Dołącz do studentów UTW
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wczoraj chełmski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki, a już dzisiaj ruszają pierwsze zajęcia. Zobacz, co się będzie działo.

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Chełmie od 2008 roku. Od początku patronują mu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Chełmskie Towarzystwo Naukowe.  UTW co roku proponuje studentom – seniorom udział w różnego rodzaju zajęciach: wykładach, warsztatach, lektoratach języków obcych, zajęciach sportowych. Program studiów jest uzupełniany wyjazdami na wycieczki krajoznawcze czy spektakle teatralne. Z propozycji stale korzysta kilkaset osób z Chełma i okolic. To oferta dla tych, dla których przejście na emeryturę nie oznacza końca aktywności, ale początek czegoś nowego.


REKLAMA

Program zajęć na najbliższy semestr oferuje sporą różnorodność. Są zajęcia sportowe – gimnastyka dla seniorów, nauka języka angielskiego, wykłady z historii i kultury regionu, z historii i kultury Ukrainy, wirtualne podróże w starożytność, wykłady z historii filmu czy teatru muzycznego, zajęcia nt. metod radzenia sobie ze stresem czy uprawy owocowych pnączy. W Archiwum Państwowym odbywać się będą warsztaty z podstaw badań kronikalnych i genealogicznych. Dla zainteresowanych są też warsztaty z udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego oraz wiele innych.

Szczegółowy plan zajęć UTW znajdziecie TUTAJ.

Celem UTW jest m.in. wspieranie potencjału społecznego seniorów miasta Chełma, upowszechnianie godnego stylu życia – promowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze, nauce, w życiu społecznym i obywatelskim, podtrzymywanie więzi społecznych, edukacja technologiczna, pro-zdrowotna, integracja środowiskowa.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Przybywa mieszkań
237
Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Chełm
1 034
Nowe samoloty przekazane studentom
176
Będą stypendia dla najzdolniejszych
657
Wybierz Społecznika Roku
348
REKLAMA