REKLAMA
Nie udał się przemyt przez Bug
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na „zielonej granicy” na Bugu w ręce strażników wpadli przemytnicy wraz z towarem.

Reklama
Strażnicy graniczni z placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas działań prowadzonych 1 czerwca w pobliżu miejscowości Berdyszcze (pow. chełmski), zauważyli osobę niosącą znad rzeki Bug, owinięte w folię pakunki. Podczas kontroli ustalono, że jest to obywatel Ukrainy, a w pudłach były papierosy bez polskich znaków akcyzy.
Jak ustalili funkcjonariusze, ujawnione nielegalne papierosy zostały wcześniej przemycone z Ukrainy do Polski przez Bug. Mężczyźnie w momencie zatrzymania udało się przenieść na polski brzeg rzeki kontrabandę (6 tys. paczek papierosów) o wartości ponad 84 tys. zł. Z kolei ukraińskie służby graniczne, po swojej stronie, zatrzymały kolejnego obywatela Ukrainy, który brał udział w przemycie. Był ubrany w strój z pianki neoprenowej przeznaczony do pływania.Jeszcze tej samej doby, funkcjonariusze NOSG z Dorohuska, udaremnili kolejne przestępstwo graniczne. Tym razem w pobliżu miejscowości Husynne zauważyli pojazd, który poruszał się w pobliżu rzeki granicznej Bug. Przybyły na miejsce patrol zatrzymał po krótkim pościgu, pojazd marki Ford. Samochodem próbował odjechać od granicy państwa mieszkaniec regionu. W bagażniku  ujawniono duże, owinięte w foliowe worki tekturowe pudła, w których znajdowały się znaczne ilości papierosów.
Funkcjonariusze ustalili, że kontrabanda została również przemycona przez rzekę z Ukrainy na terytorium Polski. Obywatel Polski został zatrzymany, a ujawnione papierosy – prawie 3,5 tys. paczek o wartości prawie 50 tys. zł – zabezpieczone.Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Dodatkowo obywatel Ukrainy odpowie również za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA