REKLAMA
Nie zatrzymał się do kontroli, bo miał sporo na sumieniu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Patrol z krasnostawskiej drogówki podjął pościg za kierującym peugeotem, który nie zatrzymał się do kontroli. Kierujący został zatrzymany dopiero w Chełmie.

REKLAMA

W niedzielę (14 kwietnia) w nocy mundurowi z krasnostawskiej policji prowadzili kontrolę trzeźwości kierujących na ulicy Lwowskiej w Krasnymstawie.
Około godziny 23:00 sygnałom do zatrzymania nie podporządkował się kierowca peugeota. Policjanci ruszyli za nim w pościg, ale kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Jechał w kierunku Chełma. W trakcie ucieczki stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych – w tym na przejściach dla pieszych.


REKLAMA

Kierujący peugeotem po kilkudziesięciu kilometrach ucieczki wjechał do Chełma, gdzie do policyjnego pościgu dołączyły kolejne radiowozy. Gdy kierowca wjechał w ślepą uliczkę, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkudziesięciu metrach policjanci go zatrzymali. To 22-letni mieszkaniec Wólki.
Okazało się, że nigdy nie miał prawa jazdy i jest poszukiwany trzema listami gończymi. Ponadto tester na obecność narkotyków wykazał w organizmie 22-latka obecność środków odurzających. Została od niego pobrana krew do badań w celu weryfikacji.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pojazd, którym kierował – na policyjny parking. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Mało tego, musi się liczyć z odpowiedzialnością za popełnione wykroczenia, lecz wcześniej czekają go kary pozbawienia wolności w związku z przestępstwami, za które był poszukiwany.

Tagi
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Boże Ciało 2019 w Chełmie | FOTORELACJA!
50 547
NASZ NEWS: Premier na zakończeniu roku szkolnego w Chełmie!
5 673
Szokujące straty chełmskich spółek komunalnych. Miasto bez wiedzy o programach naprawczych
4 503
Ranking Perspektyw. PWSZ ostro w górę
494
Prezydent podsumowuje swoje rządy
1 575
REKLAMA