REKLAMA
Niespodzianka dla mieszkańców osiedla Działki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rzadko zdarza się nam chwalić władzę, więc tym razem czynimy to z tym większą przyjemnością. Po naszych interwencjach i staraniach mieszkańców wczoraj zalepione zostały dziury w nawierzchni ulicy Prusa.

Reklama

Dziurawa jak rzeszoto ulica remontu domagała się od miesięcy. Pisaliśmy o tym między innymi („Na Prusa bez zmian„):

Kilka lat z rzędu mieszkańcy Chełma składali wnioski o remont odcinka ul. B. Prusa w ramach Budżetu Obywatelskiego. Za każdym razem brakowało głosów. Wygrywały projekty bliższe władzom miasta. Tym razem skorzystali z polecanej przez prezydenta Banaszka strony internetowej naprawmyto.pl.

Jeszcze 23 października nasz Czytelnik otrzymał powiadomienie z tej strony internetowej o treści:

Dodanemu przez Ciebie alertowi #72301 został zmieniony status
poprzedni status: Otwarty
nowy status: W trakcie naprawy
Od tamtej pory nic się na ulicy Prusa nie działo. Oczywiście oprócz stałego powiększania się wyrw. Aż do wczoraj, kiedy to niespodziewanie na ulicy pojawili się robotnicy i specjalistyczny sprzęt. W ciągu kilku godzin udało się załatać wszystkie wyrwy!
Trudno uwierzyć, że można było zrobić to tak szybko – mówi nasz Czytelnik. – Mam tylko nadzieję, że położone asfaltowe łaty wytrzymają nadchodzącą zimę. Bez względu na wszystko muszę też przyznać, że władze wydają się poważnie traktować swoje przystąpienie do serwisu naprawmyto.
Jest jednak w tej beczce miodu i potężna porcja dziegciu – mieszkańcy obawiają się, że położone w czwartek asfaltowe plastry pozwolą włodarzom miasta zapomnieć o problemie. W rezultacie prawdziwy remont, którego ulica Prusa na tym odcinku wymaga, zostanie odłożony na czas bliżej nieokreślony.

***

Przykład ul. Prusa może być dowodem na to, że władza poważnie traktuje serwis naprawmyto.pl jako narzędzie do komunikacji z mieszkańcami. Może macie własne doświadczenia w tym zakresie? Napiszcie nam o nich, prześlijcie zdjęcia wykonanych prac. Będziemy je publikować w naszym serwisie obywatelskim.

Napisz komentarz
 • Ciekawe wg jakiego klucza wybierają dziury do załatania. Na początku ulicy Małachowskiego jest dziura powstała jeszcze poprzedniej zimy. Dziura ciągle się powiększa jest już przynajmniej 2 razy większa niż wiosną. Pól biedy jak jest sucho, wtedy jest widoczna ale po deszczu znika pod wodą kałuży, która się w tym miejscu tworzy. W wakacje jakieś służby postawiły w tym miejscu słupek ostrzegający o niej (musieli więc wiedzieć o tej dziurze), który po upływie kilku tygodni został zabrany. Na stronie serwisu naprawmyto.pl ktoś zgłosił alert w dniu 18.09.2019r (nr 71031) – jutro minie dokładnie 2 miesiące od tego czasu. Władze miasta i służby odpowiedzialne za naprawy chyba czekają na kolejną zimę, która wkrótce nadciągnie, licząc, że śnieg przykryje dziurę i ukryje ich nieudolność.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Po roku czasu wladza naprawila pare dziur w jezdni za to przynajmnij należy sie medal odrodzenia Polski z ruiny, hehe

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  327
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  251
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  411
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  285
  Miasto zakłada łąki
  338
  REKLAMA