REKLAMA
Nietrzeźwy chciał wieźć młodzież na wycieczkę
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca autokaru, który dzisiaj chciał wieźć młodzież na wycieczkę. Został zatrzymany na ulicy Lubelskiej w Chełmie.

REKLAMA

Dzisiaj około godz. 8 policjanci z chełmskiej drogówki kontrolowali autokar na ulicy Lubelskiej w Chełmie. Z prośbą o sprawdzenie zwrócił się organizator wyjazdu grupy młodzieży do miejscowości położonej w województwie łódzkim. Autokarem kierował 59-letni mieszkaniec gminy Wierzbica.


REKLAMA

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Przewoźnik na miejsce skierował innego kierowcę, z którym z opóźnieniem młodzież wyjechała na wycieczkę.

59-latek stanie teraz przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz utratą uprawnień do kierowania.

Policja zachęca organizatorów wyjazdów, opiekunów, rodziców do zgłaszania kontroli autokarów. Aby zgłosić taką kontrolę należy zadzwonić do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie na numer telefonu (82) 560-10-00 bądź na numer alarmowy 112.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
683
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 920
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 717
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 552
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 585
REKLAMA