REKLAMA
Niewybuch w studni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pocisk artyleryjski z II Wojny Światowej zauważyli pracownicy Urzędu Gminy w Rejowcu Fabrycznym. Leżał w wyschniętej betonowej studni, na terenie byłej szkoły.Wczoraj (12 lutego), tuż po godz. 9.00, dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie od pracowników Urzędu Gminy w Rejowcu Fabrycznym o znalezieniu niewybuchu. Znajdował się na terenie byłej szkoły w wyschniętej betonowej studni.

Reklama

Policjanci wezwali na miejsce patrol rozminowania z jednostki wojskowej oraz Straż Pożarną. Okazało się, że niewybuch to pocisk artyleryjski o kal. 152 mm pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Znalezisko zostało zabezpieczone i przewiezione do zniszczenia.

Policjanci przypominają, że takie znaleziska mogą być bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich dotykać, przenosić czy próbować rozbrajać.  O znalezieniu niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
REKLAMA