REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Reklama

Drzwi dawnego kolegium jezuickiego, obecnej siedziby Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, były otwarte w ostatnią sobotę aż do północy. Krasnostawskie muzeum już po raz ósmy włączyło się w europejską akcję „Noc Muzeów”.

Specjalnie na tę okazję przygotowano wiele atrakcji. Nocne zwiedzanie ekspozycji, w tym dwóch nowych wystaw czasowych z oprowadzaniem kuratorskim. Po wystawie „Muzeum 6 gablot” oprowadzał historyk Artur Capała oraz etnograf Mateusz Soroka, natomiast po wystawie „Świat zamknięty w grach – od magii do zabawy” archeolodzy Elżbieta Sobczuk i Konrad Grochecki. Poza tym przybyli goście mogli wysłuchać ciekawej prelekcji historycznej Konrada Grocheckiego pt. „Rozrywki Maksymiliana III Habsburga w Krasnymstawie – zapomniana gra Pall Mall” oraz obejrzeć film o krasnostawskim muzeum pt. „Kronika 60-lecia”.

Głównym wydarzeniem sobotniej „Nocy Muzeów” był koncert poezji śpiewanej Jaromira Nohavicy w wykonaniu duetu Jarząbek – Jurkiewicz. Artyści wykonali utwory Jaromira Nohavicy w interpretacjach znacząco odbiegających od zazwyczaj spotykanych na polskich scenach. Była to świadomie obrana forma stylistyczna, której muzycy konsekwentnie są wierni. Dwie mocno brzmiące gitary akustyczne, charakterystyczny śpiew i ciekawe wycieczki w kierunku różnych stylów muzycznych dały niezwykle interesujący efekt.

Na wszystkich amatorów nocnego zwiedzania czekał też słodki poczęstunek przygotowany przez cukiernię TIMM z Izbicy oraz gorąca kawa i herbata ufundowane przez restaurację „Krasna Chata”. W pomoc w realizacji tegorocznej edycji „Nocy Muzeów” tradycyjnie włączyli się wolontariusze, tym razem byli to członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw oraz uczniowie krasnostawskich szkół.
Frekwencja dopisała, w sobotni wieczór muzeum odwiedziło prawie 400 osób, w czym dużą część stanowiły rodziny z dziećmi.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Wejdź na Nową Ścieżkę Rozwoju Chełma
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Chełmianie zdecydowanie wskazali na Andrzeja Dudę
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie
Letnie warsztaty cyfrowe dla dzieci w Chełmie. Pokaż swojemu dziecku że komputer to coś więcej niż droga zabawka do uruchamiania gier!
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
REKLAMA