REKLAMA
To może być wielka szansa. Tajemniczy inwestor wybrał Chełm
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto przyznaje – w Chełmie chce zainwestować duża firma usługowa. Szczegóły to na razie tajemnica. Spróbujemy uchylić jej rąbka.

Udało nam się dowiedzieć, że chodzi o firmę z województwa łódzkiego. Na co dzień zajmuje się m.in. usługami na rzecz banków i branży energetycznej. Dzisiaj zatrudnia około 150 osób. Drugie tyle planuje zatrudnić w nowym miejscu zlokalizowanym we wschodniej Polsce.

Jak poinformował chełmski UM, firma brała pod uwagę różne miasta i lokalizacje. W czwartek (31 sierpnia) władze otrzymały list z potwierdzeniem, że inwestor podjął decyzję i wybrał Chełm.


REKLAMA

Nabór na jesień

Miasto nie może jeszcze w tym momencie podawać nazwy firmy. Tajemnicę zastrzegli sobie inwestorzy. Podejrzewać można natomiast, iż po decyzji o wyborze Chełma rozpoczną się działania związane z przygotowywaniem siedziby oraz rekrutacją pracowników.

Szczegóły dotyczące zatrudnienia, terminy, warunki, to sprawa wewnętrzna firmy. Zapewne będzie o tym informowała przygotowując nabór pracowników, tym bardziej iż zgodnie z zapowiedziami, chce w tym zakresie współpracować z urzędem pracy. Z informacji jakie pojawiły się podczas spotkania wynika, iż liczba tworzonych miejsc pracy wynieść może nawet 150. Firma szukać będzie głównie osób z wykształceniem co najmniej średnim – mówi Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Przedsiębiorca oglądał już w Chełmie kilka miejsc z dostępnymi powierzchniami biurowymi, zarówno będącymi własnością spółek miejskich jak i podmiotów prywatnych

Prawdopodobnie dokonał już wyboru, ale o tym poinformuje w odpowiednim czasie, zapewne po podpisaniu umowy najmu – mówi Grel.

Pierwsze informacje na temat rekrutacji pracowników powinny pojawić się jeszcze jesienią.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Waldi
  o 07:10

  Wspaniała informacja. Będą poszukiwać telemarketerów za najniższą krajową. A firma nazywa się krzak

  + 22
  - 22
 • Sylwek
  o 18:10

  Panie Redaktorze. Dzięki za reakcję. W nieznanych inwestorów miejskich już nie wierzę. Dlatego liczę, że powie Pan ..Sprawdzam .. i wróci Pan do tematu na jesieni.

  + 22
  - 22
 • Gość
  o 13:23

  „Pani Sylwio” 😀 To tylko podkreśla profesjonalny charakter Portalu i „Redaktora” 😀

  + 22
  - 22
 • Sylwek
  o 14:55

  Redaktorze Grzeszczuk nie wstyd Panu tak bezkrytycznie głupoty powtarzać? ?

  + 22
  - 22
  • Mateusz Grzeszczuk
   o 16:42

   Pani Sylwio, dajmy szansę władzom miasta. Dotychczas sprawdziły się wszystkie informacje i deklaracje odnośnie przedsiębiorców w podstrefie Chełm. Kredyt zaufania i w tej kwestii.

   + 22
   - 22
 • Grzech
  o 14:53

  Który to już tajemniczy inwestor?? Jak firma nie chce podać nazwy to znaczy że nic NIE MA. Żenada panie Grel. A portal powtarza głupoty.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Strajk trwa. Egzaminy niezagrożone
  411
  Otwarcie amfiteatru. Lady Pank i przeboje lat 80-tych
  925
  Więcej za ogrzewanie
  600
  Remont „12” do negocjacji
  1 114
  Rozpoczął się strajk nauczycieli
  1 317
  REKLAMA