REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

REKLAMA

Nowa ścieżka przyrodnicza powstała w Majdanie Ostrowskim. Nazywa się „Przy Szurze” i jest ciekawą propozycją nie tylko na weekend. Zobaczcie zdjęcia.


REKLAMA

W Majdanie Ostrowskim, na terenie gminy Wojsławice, powstała nowa przyrodnicza ścieżka edukacyjna „Przy Szurze”. Nazwa ścieżki pochodzi od lokalnej nazwy dawnego pastwiska, a od lat 70. XX wieku również boiska szkolnego. Miejsce to jest znane także z ważnych wydarzeń historycznych – to właśnie tędy Napoleon prowadził swoje wojska w wyprawie na Rosję.

Trasa liczy około 800 m, a na jej przejście należy zarezerwować około 30 minut. Ścieżka rozpoczyna się przy dawnym budynku szkoły w Majdanie Ostrowskim, obecnie remontowanym Ośrodku Trzech Kultur.  Ścieżka prowadzi przez malowniczy młodnik i okopy z czasów I wojny światowej. Przy trasie znajdziemy tablice edukacyjne z informacjami na temat m.in. występujących tu ptaków i roślin oraz pomników przyrody.
Poza tradycyjnymi tablicami edukacyjnymi, ustawione tu zostały również przyrządy edukacyjne, np. quiz, w którym można sprawdzić swoją wiedzę na temat znajomości roślin; leśna skocznia „skok w dal”, na której możemy porównać swoje skoki do rekordowych skoków wielu zwierząt oraz „lekcja dendrologii”, mówiąca o gatunkach drzew występujących w okolicznych lasach.

Ścieżka edukacyjna w Majdanie Ostrowskim to kolejny punkt na mapie turystycznej naszego regionu. Polecamy wszystkim, którzy chcą odpocząć od codziennego zgiełku na łonie przyrody.

Organizację ścieżki  dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Tagi
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 15:56

  Popatrzcie na fb,sporo fajnych fotek z Majdanu.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 10:33

  Majdan Ostrowski to wieś rodzinna moich pradziadow.
  Warto odwiedzić.Niedaleko cudowna debra.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  REKLAMA