REKLAMA
Nowe ścieżki dla rowerzystów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wzdłuż ulicy Kolejowej powstanie ścieżka rowerowa. Krótka, niewiele ponad kilometr, ale zawsze. Budowę kolejnego odcinka trasy dla rowerzystów miasto planuje wzdłuż Hrubieszowskiej.

Reklama

Nowa trasa dla rowerzystów powstanie niebawem wzdłuż ulicy Kolejowej. Przetarg na inwestycję został już rozstrzygnięty, a umowa z wykonawcą – podpisana.
Ścieżka będzie jednym z elementów realizacji większej inwestycji – międzynarodowego projektu „Poprawa bezpieczeństwa transgranicznej infrastruktury Chełma i Łucka”. To nie będzie długa trasa – wyniesie niewiele ponad kilometr – od al. Piłsudskiego do ul. Przemysłowej.

Projekt – oprócz budowy ścieżki rowerowej – przewiduje m.in. wymianę nawierzchni ulicy Kolejowej, a także chodników i oświetlenia. Wzdłuż drogi powstaną nowe miejsca parkingowe. Przebudowane zostaną niektóre skrzyżowania, a także kanalizacja deszczowa, sieć teletechniczna, a na koniec wykonane nowe oznakowanie.

Więcej o projekcie pisaliśmy m.in. tutaj.

Planowany termin ukończenia inwestycji to maj 2020 roku.

***

Kolejna dobra wiadomość dla chełmskich cyklistów to wydłużenie ścieżki wzdłuż ul. Hrubieszowskiej. Obecnie ścieżka rowerowa kończy się gwałtownie na wjeździe na teren dawnej składnicy wojskowej.
Wkrótce ten trakt rowerowy ma zostać wydłużony o kolejny odcinek, aż do wschodniej granicy miasta. Tam połączy się z trasą biegnącą do Kamienia.

Napisz komentarz
 • Właśnie… Kto się odważy? Bo pewnie nie zbrojne ramię magistratu…
  Pozostaje Policja Państwowa. Tyle że ona ma ważniejsze sprawy, a nie uganianie się po miejskich chodnikach za fanami chełmskich towarzyszy rowerowych.

 • Chodnik nie ma chyba 2 m szerokości,a wiec mandat,i to duży.

 • Prokurator Robert Scurvy

  Bitki w winie to jedyne co mozna sensownego zrobic z litrowa butelka Kadarki w tak uroczy dzien. Chociaz uzywamy calego litra to do bitek wlewamy co najwyzej jedna lampke a i tak zona jak wroci z pracy to przy obiedzie siegnie po szklanke piwa i to jest nie humanitarne, hehe

 • Wniosek z tego – rowerzysta pokonując chodnik pieszo wzdłuż ChSM i cmentarza na Lwowskiej , za każdym razem otrzymał by piwo… Może by punkt na RM? Kto jest przeciw? Nie widzę.
  Pan Sawa stawia! Innych chętnych na sponsoring nie widzę!
  Taki kompromis nie jednego skusi do przestrzegania zakazu szaleńczej jazdy rowerem po chodniku przy ul. Lwowskiej. Aż do utraty tchu.
  Bitki w winie… To nie humanitarne, to dręczenie innych!

 • Prokurator Robert Scurvy

  A ja robie bitki wieprzowe na winie Kadarka w sosie wlasnym, nie wiedzialem ze ten napoj ma takie szeroki zostosowanie, hehe.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA