REKLAMA
Nowi funkcjonariusze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Lubelskiej Policji przybyło 20 nowych policjantów. Dziś (12 września) złożyli ślubowanie.

Reklama

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – to fragment roty ślubowania, którą dzisiaj wypowiedziało 20 nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się dziś (12 września) w Lublinie.

Policjantki i policjantów powitał w szeregach insp. Robert Szewc – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. W szeregi garnizonu wstąpiło 17 mężczyzn i 3 kobiety.
Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. Już w najbliższym czasie trafią na szkolenie podstawowe do jednej ze szkół Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi.
Po kilkumiesięcznym szkoleniu policjanci zasilą szeregi komend: w Lublinie, Chełmie, Puławach, Hrubieszowie, Świdniku, Parczewie oraz Oddziału Prewencji Policji.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń „Zasłużony Policjant” nadawanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas uroczystej zbiórki odznaczenia otrzymało 17 policjantów. Wręczone zostały także nagrody przyznane przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie dla 6 funkcjonariuszy za ich profesjonalizm i zaangażowanie podczas wykonywania obowiązków służbowych.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
2 343
DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
1 142
Miasto kupiło młyn
1 086
Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
1 870
DK 12. Jest ugoda, rusza budowa
4 774
REKLAMA