REKLAMA
Nowy blok TBS ukończony
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakończyło budowę kolejnego budynku przy ulicy Synów Pułku. Do użytku jest 28 nowych lokali mieszkalnych.

Reklama

Metraże mieszkań w nowym bloku wahają się od 40,31 m kw. do nawet 61,35 m kw. Oddawane są lokatorom w standardzie deweloperskim – do własnego wykończenia oraz aranżacji.

Budynek składa się z czterech kondygnacji oraz trzech klatek schodowych, a mieszkania udostępniane są na zasadzie najmu.

Prezes Chełmskiego TBS sp. z o.o., Bogdan Drygasiewicz, informuje, że oferta Towarzystwa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Chełma. Warunki aplikowania o mieszkanie są dość proste – partycypacja na poziomie 35% wartości mieszkania i udokumentowane dochody (także praca za granicą).

Oferta TBS jest atrakcyjna w porównaniu z innymi na rynku nowych mieszkań. Lokatorzy nie ponoszą bowiem żadnego ryzyka kredytowego, bo wszystkie formalności i obciążenia bierze na siebie spółka.  Najemca przez 25 lat odprowadza jedynie część zaciągniętego przez TBS kredytu w formie comiesięcznego czynszu – tłumaczy Drygasiewicz.

Przypomnijmy, Chełmskie TBS powstało w 1999 r. i jest spółką miasta. Pierwszy budynek postawiło przy ul. Kińczyka. Kolejne dwa znajdują się przy Przemysłowej, a pięć przy Synów Pułku. Mieszka w nich ponad 200 rodzin.

Na tym nie koniec. Chełmskie TBS zbiera już chętnych na mieszkania w kolejnych blokach. Jeśli tylko uda się pozyskać odpowiednie grunty, Spółka przystąpi do procedur związanych z nową inwestycją.

Najemcą w TBS-ie może zostać każda osoba, która jest związana z Chełmem – tutaj mieszka lub pracuje. Ponadto trzeba mieć udokumentowane dochody umożliwiające utrzymanie mieszkania oraz wnieść wkład własny w wysokości 35 % wartości lokum. Ocenia się, że partycypacja w kosztach przy kolejnej inwestycji będzie wynosiła około 2 tys. zł za każdy m kw. lokalu mieszkalnego. Wkład własny trzeba będzie wpłacić w całości jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Nasze mieszkania przeznaczone są dla osób pracujących, ale nieposiadających zdolności kredytowych. To my bierzemy kredyt na budowę. Jednak najemcy muszą dysponować gotówką na wkład własny – wyjaśnia prezes.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA