REKLAMA
Nowy numer „Rocznika Chełmskiego”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

To pierwsze czasopismo naukowe w mieście, które integruje i aktywizuje środowisko naukowe. Zapraszamy na promocję 23. tomu „Rocznika Chełmskiego”.

Reklama

Prezentację najnowszego tomu „Rocznika Chełmskiego” zaplanowano na piątek, 24 stycznia, o godz. 16.00, w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti (ul. Partyzantów 40). „Rocznik Chełmski” wydawany jest nieprzerwanie od 1995 roku.

Najnowszy tom wydany w 2019 r. przez Stowarzyszenie Rocznik Chełmski, Chełmską Bibliotekę Publiczną im. Marii Pauliny, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie oraz Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza, tradycyjnie został podzielony na rozdziały – Artykuły, Z zagranicy, Człowiek i środowisko, Materiały, Z żałobnej karty, Recenzje, Kronika, Listy do redakcji.
Najnowszy tom
uzupełniony jest o Materiały z sesji poświęconej 75. rocznicy likwidacji Stalagu 319 w Chełmie. Pomiędzy poszczególnymi artykułami oraz na ostatnich stronach zamieszczone są zdjęcia przedstawiające Wojsławice autorstwa Lecha Radwańskiego.

W tomie znajdziemy m.in. publikacje dotyczące ostatnich odkryć archeologicznych w Chełmie i Stołpiu, historii unitów, miejsc pamięci związanych z powstaniem styczniowym czy nt. polskiego podziemia 1939-1942.

W rozdziale Człowiek i środowisko są artykuły nt. nowego stanowiska żółwia błotnego w powiecie chełmskim, spożycia warzyw wśród mieszkańców Chełma, a także wpływu czynników środowiskowych na zachowania żywieniowe młodzieży w wieku 13-15 lat z naszego miasta.

Publikację kończy kronika najważniejszych wydarzeń z 2018 r.

Zapraszamy na promocję „Rocznika Chełmskiego”, wstęp wolny!

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Zmiany w kursowaniu autobusów miejskich
1 030
Po co miastu obwodnica południowa?
2 820
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
269
USC i magistrat do remontu
503
Dreszera zamknięta
614
REKLAMA