REKLAMA
Nowy pomysł na dworzec
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Nie spodobała się mieszkańcom Chełma koncepcja modernizacji dworca głównego PKP. A głównie to, że zostanie zmniejszony. Wiele wskazuje na to, że projekt jednak się zmieni.

Reklama

W lutym tego roku Polskie Koleje Państwowe ogłosiły, że mają pieniądze na modernizację 10 dworców kolejowych w naszym regionie, w tym dworca głównego w Chełmie. Opracowano też wstępną koncepcję zmian. Zakładała ona m.in. rozbiórkę wolnostojącego budynku administracyjnego, skrzyła B w budynku głównym, dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Chełmianom nie spodobała się ta wizja, zwłaszcza pomysł zmniejszenia budynku. Wiele wskazuje jednak na to, że ta koncepcja się zmieni. Dzisiaj (23 czerwca) informuje o tym prezydent Jakub Banaszek:

– Kilka tygodni temu informowałem o podjęciu rozmów z PKP w sprawie kształtu remontu dworca – pisze prezydent.-  W poprzednich planach dworzec miał ulec zmniejszeniu. Wielokrotnie prosiliście mnie, aby podjąć rozmowy, których celem będzie zmiana tych planów.

Prezydent Chełma jest już po rozmowach z PKP, które przychyliły się do prośby chełmian.

– Dworzec nie zostanie zmniejszony – obiecuje J. Banaszek. –  Co więcej – chcemy, aby w budynku dworca, w zachowanej powierzchni powstało nowe miejsce – Centrum Wolontariatu i wyjątkowy Klub dla Seniorów. Takie miejsca funkcjonują w innych miastach i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Prezydent podkreśla, że za taką lokalizacją dla tych instytucji przemawia dobre skomunikowanie i odpowiedni standard (po remoncie). Jednocześnie władze miasta zapewniają, że są otwarte także na inne propozycje.

Zapraszamy do dyskusji.

Dworzec będzie modernizowany

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Obawiam sie ze czesc placu o ktorym Pan mowi nie jest wlasnoscia miasta, dworzec nie jest wlasnoscia miasta a miasto niech zrealizuje najpierw projekt skrzyżowania w ramach juz podpisanych listow intencyjnych z Ukraina.
  Co do walorow estetycznych placu dworcowego to juz od pol roku nie mozna doczekac się na kosze na smiecie. Jak prezydent opanuje ten temat to moze i jest szansa na poprawe walorow estetycznych otoczenia.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  USC i magistrat do remontu
  336
  Wiceprezydent Domoradzki rezygnuje
  2 561
  DK 12. Prace ruszą za dwa-trzy tygodnie
  1 170
  Miasto kupiło młyn
  1 125
  Spółki miejskie. Jedne odrabiają, inne mnożą straty
  1 886
  REKLAMA