REKLAMA
Nowy rok akademicki w Uniwersytecie Trzeciego Wieku
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmie zaprasza na inaugurację nowego roku akademickiego. Uroczystość zaplanowano na poniedziałek, 22 października.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku (UTW) zainaugurują rok akademicki 2018/2019 w poniedziałek, 22 października 2018 r. Uroczystość odbędzie się w Instytucie Matematyki i Informatyki PWSZ w Chełmie przy ul Pocztowej 54 bud. C, aula 113 im. Władysławy Mrożkiewicz.


REKLAMA

Program:
13:00 – Hymn państwowy (Chór UTW)
13:05 – Wystąpienia Rektora PWSZ w Chełmie, Prezesa ChTN, Prezydent Miasta Chełm
13:20 – Wystąpienie Przewodniczącej Zarządu UTW
13:30 – Gaudeamus Igitur (Chór UTW)
13:40 – Wykład inauguracyjny – prof. dr hab. Józef Zając, Senator RP, Polscy wynalazcy i ich wkład w rozwój światowego postępu.

***

Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w Chełmie od 2008 roku. Od początku patronują mu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i Chełmskie Towarzystwo Naukowe.

Jego celem jest m.in. wspieranie potencjału społecznego seniorów miasta Chełma, upowszechnianie godnego stylu życia – promowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze, w życiu społecznym i obywatelskim, podtrzymywanie więzi społecznych, edukacja technologiczna, pro-zdrowotna, integracja środowiskowa.

UTW co roku proponuje swoim studentom udział w różnego rodzaju zajęciach: wykładach, warsztatach, lektoratach języków obcych, zajęciach sportowych. Program studiów jest uzupełniany wyjazdami na wycieczki krajoznawcze czy spektakle teatralne. Z propozycji stale korzysta kilkaset osób z Chełma i okolic.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zmiany w nieodpłatnej pomocy prawnej w 2019 r.
277
Ranking szkół. Liderem znów II LO
951
Nowi prezesi w chełmskich spółkach
2 541
Umowa na Kolejową
1 415
Zmiany w UM. Będą departamenty
1 971
REKLAMA