REKLAMA
Nowy zakład produkcyjny powstanie w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za ponad 33 mln zł powstanie w Chełmie nowy zakład produkcyjny. Grupa Recykl S.A. będzie w nim produkować dodatki stabilizujące do mieszanek mineralno-asfaltowych.

Reklama

Grupa Recykl S.A., lider rynku zagospodarowywania odpadów poużytkowych w postaci zużytych opon, podpisała z PARP umowę na niemal 20 mln zł dofinansowania do budowy nowego zakładu. Nowa linia produkcyjna powstanie w Chełmie. Będzie wytwarzała innowacyjne dodatki stabilizujące do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA, otrzymywanych w procesie recyklingu opon i niezbędnych w budowie nawierzchni asfaltowych. 

21 lutego br. Grupa zawarła umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie projektu wdrożenia innowacyjnego dodatku stabilizującego do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA. Istotną częścią projektu jest budowa w latach 2018-2020 nowego zakładu produkcyjnego w Chełmie.

Nowa firma zajmie 7,2 tys. metrów kw. powierzchni. W jej skład wchodzić będzie linia produkcyjna z zapleczem laboratoryjnym i kontroli jakości, hala oraz sprzęt niezbędny do obsłużenia przetwarzanych zużytych opon. Spółka przewiduje uruchomienie produkcji w nowym zakładzie w czwartym kwartale 2019 r. Inwestycja kosztować będzie ponad 33 mln zł. Z tego 19,99 mln zł stanowi dofinansowanie z PARP, a 13,3 mln zł to środki własne spółki.

– Rozpoczynamy realizację kroku milowego w rozwoju Grupy Recykl S.A. – mówi Maciej Jasiewicz, wiceprezes zarządu Grupy Recykl S.A. – Wsparcie PARP pozwala nam wdrożyć na masową skalę innowacyjną technologię wytwarzania dodatków stabilizujących do mieszanek SMA, z wykorzystaniem kordu tekstylnego. Tym samym pozyskamy zupełnie nowych odbiorców z nowego dla nas rynku budownictwa drogowego w Polsce i Europie.

Grupa Recykl przewiduje, że zakład produkcyjny w Chełmie, w kilkuletniej perspektywie stanie się jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie. Istotny wzrost sprzedaży wysokomarżowych produktów na rynek Polski i Europy pozwoli spółce umocnić pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej oraz przyniesie znaczący wzrost wyników finansowych.

Więcej przeczytacie tutaj.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Wszyscy będziemy musieli segregować odpady
296
Budżet Obywatelski. Mieszkańcy ul. Wygon nie ustępują w staraniach o chodnik
277
Budżet Obywatelski. Łąki kwietne
745
Budżet Obywatelski. Ścieżka rowerowa przy ul. 15 sierpnia
794
Już wiadomo na jakie projekty będziemy głosować
619
REKLAMA