REKLAMA
Nowy zakład produkcyjny powstanie w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za ponad 33 mln zł powstanie w Chełmie nowy zakład produkcyjny. Grupa Recykl S.A. będzie w nim produkować dodatki stabilizujące do mieszanek mineralno-asfaltowych.

REKLAMA

Grupa Recykl S.A., lider rynku zagospodarowywania odpadów poużytkowych w postaci zużytych opon, podpisała z PARP umowę na niemal 20 mln zł dofinansowania do budowy nowego zakładu. Nowa linia produkcyjna powstanie w Chełmie. Będzie wytwarzała innowacyjne dodatki stabilizujące do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA, otrzymywanych w procesie recyklingu opon i niezbędnych w budowie nawierzchni asfaltowych. 


REKLAMA

21 lutego br. Grupa zawarła umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie projektu wdrożenia innowacyjnego dodatku stabilizującego do mieszanek mineralno-asfaltowych SMA. Istotną częścią projektu jest budowa w latach 2018-2020 nowego zakładu produkcyjnego w Chełmie.

Nowa firma zajmie 7,2 tys. metrów kw. powierzchni. W jej skład wchodzić będzie linia produkcyjna z zapleczem laboratoryjnym i kontroli jakości, hala oraz sprzęt niezbędny do obsłużenia przetwarzanych zużytych opon. Spółka przewiduje uruchomienie produkcji w nowym zakładzie w czwartym kwartale 2019 r. Inwestycja kosztować będzie ponad 33 mln zł. Z tego 19,99 mln zł stanowi dofinansowanie z PARP, a 13,3 mln zł to środki własne spółki.

– Rozpoczynamy realizację kroku milowego w rozwoju Grupy Recykl S.A. – mówi Maciej Jasiewicz, wiceprezes zarządu Grupy Recykl S.A. – Wsparcie PARP pozwala nam wdrożyć na masową skalę innowacyjną technologię wytwarzania dodatków stabilizujących do mieszanek SMA, z wykorzystaniem kordu tekstylnego. Tym samym pozyskamy zupełnie nowych odbiorców z nowego dla nas rynku budownictwa drogowego w Polsce i Europie.

Grupa Recykl przewiduje, że zakład produkcyjny w Chełmie, w kilkuletniej perspektywie stanie się jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie. Istotny wzrost sprzedaży wysokomarżowych produktów na rynek Polski i Europy pozwoli spółce umocnić pozycję lidera w Europie Środkowo-Wschodniej oraz przyniesie znaczący wzrost wyników finansowych.

Więcej przeczytacie tutaj.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
546
Hala produkcyjna już gotowa
613
Stawiamy na naukę
409
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
947
REKLAMA