REKLAMA
Nowy zakład w Chełmie. Rusza budowa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Grupa Recykl ma pozwolenie na budowę nowego zakładu produkcyjnego w Chełmie. Budowa hali produkcyjnej o wartości 9,9 mln zł rozpocznie się w ciągu kilku tygodni i zakończy w marcu 2019 r.

Reklama

REKLAMA

Grupa Recykl to lider rynku zagospodarowywania odpadów poużytkowych w postaci zużytych opon. Inwestycja w Chełmie to dla firmy wejście w nowy, perspektywiczny i wysokomarżowy obszar dodatków mineralno-asfaltowych SMA, uzyskiwanych w procesie recyklingu opon, które znajdą zastosowanie m.in. w budowie nawierzchni asfaltowych.

Wydane przez władze Chełma pozwolenie na budowę to wejście projektu (więcej pisaliśmy o nim tutaj) w kluczową fazę realizacji. Spółka wybrała już wykonawcę I części prac budowlanych. Obejmie budowę hali produkcyjnej, laboratorium jakości i zaplecza socjalnego. Wartość prac wynosi ponad 9,9 mln zł, a termin ich zakończenia wyznaczono na marzec przyszłego roku.
Wybór wykonawcy II części prac (budowa placów i boksów magazynowych, biura oraz dróg wewnętrznych) o zbliżonej wartości nastąpi w najbliższych tygodniach. Powierzchnia zakładu w Chełmie wyniesie 30 tys. metrów kw.

– Otrzymanie pozwolenia na budowę oznacza zakończenie ostatniego ważnego etapu przed startem realizacji obiektu w Chełmie. Niebawem, po podpisaniu umowy, wybrany wykonawca rozpocznie I etap prac budowlanych. Firmę, która wykona pozostałe prace chcemy wybrać do około połowy listopada i zakończenia tego etapu spodziewamy się z końcem czerwca 2019 r. Najbliższe kwartały upłyną także pod kątem zamawiania linii technologicznej i maszyn, ale także kontynuacji kolejnych rozmów handlowych z partnerami zainteresowanymi ofertą zakładu. Naszym celem jest sprzedaż minimum 30 proc. produkcji na rynkach zagranicznych – mówi Maciej Jasiewicz, wiceprezes zarządu Grupy Recykl.

Firma da pracę kilkudziesięciu osobom.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • marek
  o 22:27

  Z tego widać że pewnie palić będą tym w cementowni ot i cała filozofia
  Oto co można przeczytać na stronie firmy:
  SPRZEDAŻ PALIWA ALTERNATYWNEGO
  Granulat gumowy tzw. „chips” (frakcja ciężka) dzięki wysokiej wartości energetycznej jest wykorzystywany do spalania w kotłach rusztowych oraz piecach cementowych.

  W ofercie posiadamy również tzw. MIX czyli mieszankę, składającą się z frakcji ciężkiej (chips), RDF’u oraz tekstyliów (opcjonalnie).

  MIX – to elastycznie zestawiona zhomogenizowana mieszanka, dedykowana dla cementowni, w zależności od wymagań jakościowych i technologicznych. Proporcje gumy/tekstyliów to od 20% do 50%, a RDFu od 50% do 80%.

  + 22
  - 22
 • marek
  o 22:23

  Czy produkty/odpady z produkcji tego zakładu trafiać będą do cementowni w Chełmie?

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 11:20

  Każda działalność to możliwe zagrożenie środowiska.Gdzie są konkretne dane?

  + 22
  - 22
 • katzPodola
  o 20:18

  Powstanie nowy zakład produkcji raka dla mieszkańców Chełma. Jeden już mamy cementownia gdzie dzienni jest spalanych 1000t odpadów. Teraz wasza ukochana czerwona komunistka prezydent założy wam składowisko śmieci i obudzicie się z ręką w nocniku jak ktoś to podpali.

  + 22
  - 22
 • Andrzej Sawa
  o 15:51

  A ilu nowych zatrudnionych?

  + 22
  - 22
 • Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  Kolejowa w remoncie
  355
  Wakacyjna Trasa Dwójki w Chełmie!
  81 945
  Galeria się zapełnia
  2 647
  Finansowe wsparcie dla Chełma
  456
  Przejazd już otwarty
  3 374
  REKLAMA