REKLAMA
O dopalaczach i bezpieczeństwie nad wodą
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Edukacji nigdy dość. O zagrożeniach związanych z dopalaczami oraz bezpieczeństwie nad wodą dowiedziała się młodzież wypoczywająca nad Jeziorem Białym.

Dopalacze stanowią śmiertelne zagrożenie, szczególnie dla ludzi młodych, którzy podczas wakacji chcą przeżyć przygodę lub doświadczyć nowych wrażeń. To sprawia, że mogą zostać skuszeni  dopalaczami lub innymi środkami odurzającymi. Zagrożenia pojawiają się zarówno w Internecie, jak i w miejscach chętnie odwiedzanych przez turystów.

Dlatego wczoraj policjanci mówili o zagrożeniu dopalaczami nad Jeziorem Białym, a więc w miejscu licznie odwiedzanym przez młodzież i kojarzonym z wakacjami i dobrą zabawą. W spotkaniu uczestniczyła także Irmina Nikiel z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie oraz  Iwona Chlebicka z Wydziału Bezpieczeństwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Policjanci podkreślali, że  za kilkanaście dni zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii, która zrównuje handel dopalaczami z handlem narkotykami. Do tego jednak czasu przestępcy trudniący się handlem dopalaczami mogą próbować wyzbyć się ich, oferując je nawet po niższych cenach.

Podczas spotkania poruszony został też temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Uczestnicy apelowali o korzystanie z kąpielisk strzeżonych przez ratowników, niewchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i nie skakanie do wody, zwłaszcza w miejscach, których nie znamy.

Spotkanie zorganizował wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Z młodzieżą rozmawiali przedstawiciele służb mundurowych, ratownicy WOPR, przedstawiciele WSSE i lubelskiego UW.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Raport NIK. Przyszłość Chełma niepewna
1 645
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 587
Święto Niepodległej w Chełmie
1 726
W niedzielę Chełm wybiera
3 227
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 573
REKLAMA