REKLAMA
O Polakach na Wschodzie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

„Polacy na wschodzie: problemy i wyzwania” to hasło II Forum Polonijnego odbywającego się w Chełmie. Naukowcy z kraju i Ukrainy zbierają się w poniedziałek 13 listopada br.

Organizatorami wydarzenia są Katedra Stosunków Międzynarodowych PWSZ w Chełmie i Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie. Forum rozpocznie się o godz. 10.30, a uczestnicy dyskutować będą m.in. o sytuacji mniejszości polskiej na Ukrainie w kontekście bieżących wydarzeń politycznych, stanie sakralnych obiektów kultury polskiej we Lwowie czy kondycji polskich mediów na Ukrainie. Uczestnicy Forum to przedstawiciele środowisk naukowych Chełma, Lublina, Warszawy oraz środowisk polonijnych Charkowa, Lwowa, Łucka, Równego i Lubomla.


REKLAMA

Szczegółowy program 

Na popołudnie, w godz. 16-18 zaplanowano dyskusję w ramach „okrągłego stołu” przedstawicieli środowisk polskich i polonijnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 13 listopada br. do auli Instytut Neofilologii PWSZ w Chełmie, ul. Wojsławicka 8 B, w godz. 10.30-18.15.

 

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Premiera filmu o Dyrekcji
865
Chełm – miasto dla bogaczy
2 034
Rozbili grupę przestępczą
2 469
Nowa atrakcja turystyczna. Zobacz krypty biskupów unickich
3 536
Był odpust na Górce
18 509
REKLAMA