REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie z naszego regionu laureatami XVII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie Lubelskim „Oblicza Małej Ojczyzny”.

Wśród uczestników z całego województwa znalazła się grupa uczniów z Zespołu Szkół w Sawinie, MDK w Chełmie oraz Szkoły Podstawowej w Czułczycach przygotowana do konkursu przez Sławomira Korpysza. Test składał się z 50 pytań dotyczących środowiska przyrodniczego, historii, kultury i lubelskich szlaków.

Reklama

Wśród gimnazjalistów zwyciężył Szymon Dmitruk (ZS Sawin), II miejsce zajęła Alicja Siatka (MDK Chełm), III miejsce wywalczyła Zuzanna Kloc (MDK Chełm), Na V równorzędnym miejscu uplasowali się Natalia Wrona i Jakub Grel (oboje z ZS w Sawinie). W punktacji drużynowej uczniowie z Sawina zajęli I miejsce, natomiast zespół z MDK w Chełmie uplasował się na II miejscu.

W pionie szkół podstawowych II miejsce wywalczyła Monika Spodniewska z MDK w Chełmie, która była najmłodszą uczestniczką konkursu. Na III miejscu uplasowała się Karolina Haponiuk z SP w Czułczycach, natomiast IV miejsce równorzędne przypadło Joannie Turek z Sawina i Aleksandrze Niedźwieckiej z Czułczyc. Miejsca V i VI zajęli uczniowie z Sawina – Adam Wolski, i Mikołaj Kloc. W klasyfikacji drużynowej I miejsce przypadło uczniom z SP w Czułczycach, II zajęła ekipa z ZS w Sawinie, zaś III zespół z MDK w Chełmie.[ 1-20 ]
[ 21-25 ]

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
Jeszcze tydzień na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ostatnie dni na zgłaszanie projektów do chełmskiego BO
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA