REKLAMA
O wolności w muzeum
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie otwiera nową wystawę Drogi do wolności 1914 – 1921. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy.

REKLAMA

Wystawa została zorganizowana w związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ekspozycja obejmie okres od wybuchu pierwszej wojny światowej, aż do III powstania śląskiego, kiedy to ostatecznie ukształtowały się granice II Rzeczypospolitej. Ekspozycja w całości została przygotowana w oparciu o zbiory własne Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.


REKLAMA

Wśród kilkuset zaprezentowanych na wystawie eksponatów można obejrzeć m.in. broń białą, odznaczenia, druki ulotne, dokumenty, fotografie, pocztówki, monety oraz banknoty. Część prezentowanych muzealiów m.in. fotografie i dokumenty związanych jest z Krasnymstawem. Uzupełnienie ekspozycji stanowią plakiety i medale związane z Józefem Piłsudskim oraz polskie współczesne monety okolicznościowe upamiętniające ważne postaci i wydarzenia z lat 1914-1921.

Zapraszamy na otwarcie wystawy w czwartek, 15 listopada, godz. 13, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie, ul. Piłsudskiego 5a. Wystawa będzie czynna do 10 lutego 2019 r.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hala produkcyjna już gotowa
440
Stawiamy na naukę
320
Będzie nowa spółka kolejowa
892
Komu mandat do PE? Zobacz listy
904
Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
581
REKLAMA