REKLAMA
Obrazy i łemkowskie pieśni
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Nowakowskiej przygotowuje Chełmska Biblioteka Publiczna. Spotkaniu towarzyszyć będzie monokoncert pieśni łemkowskich „To co w duszy gra”.

Barbara Nowakowska mieszka w Czułczycach Małych (gmina Sawin), zajmuje się twórczością ludową, jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie oraz kierownikiem artystycznym zespołu ludowego Jarzębina. Jako solistka bierze udział w licznych przeglądach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. W jej repertuarze znajdują się pieśni religijne, patriotyczne, wojskowe i ludowe, ale szczególne miejsce zajmują pieśni ukraińskie i łemkowskie.
Obok wykonywania pieśni ludowych, Barbara Nowakowska tworzy urokliwe stroiki i dekoracje świąteczne, a także maluje. Uczestniczyła w wielu warsztatach i plenerach malarskich, co roku bierze udział w jarmarkach m.in. w Holi, Pawłowie, Chełmie.


REKLAMA

Do obejrzenia obrazów i wysłuchania pieśni łemkowskich w wykonaniu Barbary Nowakowskiej zapraszamy w piątek, 13 kwietnia br., godz. 17, CHBP, Partyzantów 40. Wstęp wolny.

Napisz komentarz

REKLAMA
REKLAMA