REKLAMA
Obrazy i łemkowskie pieśni
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wernisaż wystawy malarstwa Barbary Nowakowskiej przygotowuje Chełmska Biblioteka Publiczna. Spotkaniu towarzyszyć będzie monokoncert pieśni łemkowskich „To co w duszy gra”.

Barbara Nowakowska mieszka w Czułczycach Małych (gmina Sawin), zajmuje się twórczością ludową, jest członkinią Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie oraz kierownikiem artystycznym zespołu ludowego Jarzębina. Jako solistka bierze udział w licznych przeglądach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. W jej repertuarze znajdują się pieśni religijne, patriotyczne, wojskowe i ludowe, ale szczególne miejsce zajmują pieśni ukraińskie i łemkowskie.
Obok wykonywania pieśni ludowych, Barbara Nowakowska tworzy urokliwe stroiki i dekoracje świąteczne, a także maluje. Uczestniczyła w wielu warsztatach i plenerach malarskich, co roku bierze udział w jarmarkach m.in. w Holi, Pawłowie, Chełmie.Do obejrzenia obrazów i wysłuchania pieśni łemkowskich w wykonaniu Barbary Nowakowskiej zapraszamy w piątek, 13 kwietnia br., godz. 17, CHBP, Partyzantów 40. Wstęp wolny.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 091
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 268
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
6 085
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 503
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
3 019
REKLAMA