REKLAMA
Obrazy Stanisława Koguciuka w bibliotece
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Malarstwo Stanisława Koguciuka zaprezentuje Biblioteka PWSZ w Chełmie. Zapraszamy na wernisaż w piątek, 7 grudnia.

Na wystawie zostanie pokazanych ponad 70 prac artysty. Stanisław Koguciuk, nazywany „Nikiforem z Pławanic”, interesował się rysunkiem i malarstwem od lat dziecięcych, ale podstaw technik malarskich nauczył się dopiero w wieku dojrzałym. Początkowo jego specjalnością było malarstwo ręczne na tkaninach, później rozpoczął się okres malowania „humorów” – niewielkich scenek opatrzonych adekwatnym tekstem – komentarzem. Następnie w jego dorobku artystycznym zaczęły się pojawiać prace o tematyce wiejskiej, ukazujące obrzędowość, obyczajowość i pejzaże wsi zapamiętanej z dzieciństwa.
Obecnie artysta maluje także obrazy o tematyce sakralnej, a w ostatnim czasie powstały „Wizerunki Świętych”, a także nowy cykl „Malowanych makatek”.


REKLAMA

Stanisław Koguciuk, mimo ukończonych 85 lat, pozostaje nadal czynnym artystą. Jego twórczość jest bardzo ceniona, czego dowodem liczne nagrody, a wśród nich najwyżej ceniona Nagroda Oskara Kolberga, przyznana artyście w 2012 roku za całokształt działalności i wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury ludowej.

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej (Pocztowa 54) zaprasza w piątek, 7 grudnia 2018 r., o godz. 17, na otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Koguciuka. Wstęp wolny!
Prace będzie można oglądać do 28 lutego 2019 r.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 655
Ferie. Nie siedź w domu
454
Plac wypięknieje
1 250
Koncepcja programowa na S12
2 293
Zapłacimy za parkingi?
647
REKLAMA