REKLAMA
Obrazy Waśniewskiego
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie muzeum kupiło niedawno prawie 50 obrazów Zenona Waśniewskiego. Wszystkie będzie można zobaczyć na wystawie już 11 grudnia.

Reklama

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Obrazy Zenona Waśniewskiego w kolekcji Muzeum w Chełmie”. Wydarzenie zaplanowano na środę, 11 grudnia, o godz. 12:00, w budynku muzeum przy ul. Lubelskiej 56 A.

Informowaliśmy niedawno o nowych zakupach Muzeum Ziemi Chełmskiej. Dzięki dotacji  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w wysokości 72 tys. zł, możliwe było kupienie 48 obrazów Zenona Waśniewskiego będących do tej pory w rękach prywatnych.

Obecnie w chełmskim muzeum jest 135 dzieł artysty. To prace tworzone w różnych technikach, są wśród nich m.in. obrazy olejne, pastele, akwarele, rysunki ołówkiem oraz linoryty.

Wszystkie zakupione ostatnio prace artysty będzie można zobaczyć na wystawie czasowej „Obrazy Zenona Waśniewskiego w kolekcji Muzeum w Chełmie”. Wystawa czynna będzie do 15 kwietnia 2020 roku.

Ekspozycji towarzyszyć będzie wydawnictwo Zenon Waśniewski (1891–1945) – zakup do kolekcji muzeum w Chełmie.

Napisz komentarz
 • Prokurator Robert Scurvy

  Artysta swoim życiem i tworczoscia zwiazany z przedwojennym Chelmem. Zginal w niemieckim obozie koncentracyjnym w mlodym wieku i sile zycia. Mógł wiele stworzyc i zrobic dla kultury tego miasta niestety los wybral inaczej. Zona która zostala w Chelmie pracowala jako nauczycielke zyla samotnie w kontakcie z rodzina. Dzisiejsi spadkobiercy tworczosci Wasniewskiego to juz inna historia powojennego Chelma ale jak zawsze zwiazana z kultura.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Aktualizacja: chłopak trafił do schroniska dla nieletnich RMF FM: Zabójstwo w Chełmie! 14-latek zabił macochę i ranił jej syna.
  12 029
  Obwodnica coraz bliżej
  1 453
  Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
  1 138
  Ranking szkół. Duży skok I LO
  1 190
  Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
  970
  REKLAMA