REKLAMA
Obrazy z Polesia
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Kilkadziesiąt fotografii z poleskiej wsi, z jej mieszkańcami i pejzażami złożyło się na najnowszą wystawę Ryszarda Karczmarskiego. Zapraszamy na wernisaż w najbliższy piątek 8 grudnia br.

„Załuchów 2012-2015” to tytuł najnowszej wystawy w chełmskiej Galerii Atelier. Tym razem swoje prace pokazuje sam twórca galerii i jeden z najbardziej znanych i cenionych chełmskich fotografików. Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt obrazów powstałych podczas kilkuletnich wyjazdów Ryszarda Karczmarskiego do wsi Załuchów leżącej u źródeł Prypeci, na pograniczu z Białorusią. Powstał niezwykle poetycki zapis codziennego życia na poleskiej wsi, wraz z jej mieszkańcami, krajobrazami, w scenerii zmieniających się pór roku.

Podczas reporterskich spacerów napotkani mieszkańcy chętnie otwierali przed nami swoje domy – opowiada Karczmarski – zaciekawieni wdawali się w rozmowę, niekiedy zapraszając w gościnę. Zawsze znajdowali dla nas czas! Tematów do fotografii więc nie brakowało!

Zauroczony miejscem, Karczmarski jeździł do Załuchowa wielokrotnie. Zapraszał innych artystów fotografików, organizował plenery. Efekty pracy innych autorów będzie można oglądać już niebawem, na kolejnych wystawach w Atelier.Otwarcie wystawy i spotkanie autorskie odbędzie się 8 grudnia br., o godz. 18, w Galerii Atelier, ul. Lwowska 24. Wystawę będzie można oglądać do 4 stycznia 2018 r.

***

Ryszard Karczmarski,  znany chełmski fotografik, założyciel galerii Atelier, laureat Brązowego Medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Urodził się w 1957 r. w Gdyni. Ukończył studia na UMCS w Lublinie i przez kilka lat pracował jako nauczyciel. W 1985 roku wybrał zawód fotografa i otworzył profesjonalne studio fotograficzne w Chełmie. Uczestniczył w wielu plenerach i warsztatach fotograficznych na terenie kraju i za granicą między innymi w Armenii, Włoszech, Tajlandii. W autorskiej galerii Atelier organizuje wystawy, pokazy fotograficzne i koncerty. Jest członkiem Fotoklubu Ziemi  Chełmskiej oraz zasiada w zarządzie lubelskiego oddziału ZPAF.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Głos za cztery piwa albo butelkę taniego wina
4 091
Hejtują, obrażają i sieją dezinformację. Armia trolli przejmuje Facebook’a w Chełmie.
4 268
Te wybory mogą przynieść zmiany w Chełmie. Zaskakujące sondaże.
6 085
Konferencja i nowa atrakcja turystyczna
4 503
Poznaj kandydatów do Rady Miasta Chełm
3 021
REKLAMA