REKLAMA
Od Moniuszki do Starszych Panów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Widowisko muzyczne Od Moniuszki do Starszych Panów łączy kompozycje klasyków ze współczesnym humorem. Będzie go można zobaczyć w dziewięciu miastach regionu, dzisiaj w Chełmie.

REKLAMA

Spektakl powstał w oparciu o oryginalnie zaaranżowane utwory F. Chopina, S. Moniuszki, M. Karłowicza i S. Niewiadomskiego oraz piosenki autorstwa duetu J. Wasowski – J. Przybora czyli Kabaretu Starszych Panów.


REKLAMA

W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor i sentyment, minimalizm i ekspresja, pieśń i piosenka. Po spektaklu widzowie będą mogli wziąć udział w nieodpłatnych warsztatach teatralnych – zachęcają organizatorzy widowiska.

Spektakl podróżuje po różnych miastach Lubelszczyzny. Zawita także do Chełma –  1 października, godz. 17, Państwowa Szkoła Muzyczna, Hrubieszowska 102.

Po spektaklu widzowie będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych, wprowadzających w tajniki pracy scenicznej.Wstęp na pokazy jest bezpłatny!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

W spektaklu występują:
jako Kobieta Wrażliwa – Natalia Skipor/Dorota Szostak-Gąska
jako Kobieta Temperamentna – Izabela Jeżowska/Mariola Zagojska
jako Mężczyzna Frywolny – Piotr Bublewicz/Jakub Gąska
jako Łącznik – Karol Furtak
oraz zespół instrumentalny w składzie:
skrzypce – Magdalena Maciąg/Katarzyna Boniecka
klarnet – Krzysztof Pachla/Damian Szymczak
i fortepian – Agnieszka Schulz-Brzyska

Scenariusz i reżyseria – Urszula Lewartowicz
Aranżacje – Agnieszka Schulz-Brzyska
Oprawa graficzno-scenograficzna – Zuzanna Faliszewska

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Hala produkcyjna już gotowa
439
Stawiamy na naukę
320
Będzie nowa spółka kolejowa
891
Komu mandat do PE? Zobacz listy
903
Duża dotacja dla PWSZ | WIDEO
581
REKLAMA