REKLAMA
Odpowie za usiłowanie zabójstwa
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

18-latek z Chełma usłyszał trzy zarzuty, w tym zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.

Wszystko wydarzyło się wtorkowej nocy (2 lipca) w Okunince nad Jeziorem Białym. Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu  mężczyzny w rejonie jednego z lokali rozrywkowych. Ze zgłoszenia wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący samochodem marki Ford wjechał w stojącego mężczyznę tak, że pieszy przeleciał kilka metrów nad pojazdem. Prawdopodobnie wcześniej pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki.
Po potrąceniu kierujący uciekł z miejsca. Poszkodowany mieszkaniec Hrubieszowa został przewieziony do włodawskiego szpitala.

Reklama

Niezwłocznie po zgłoszeniu policjanci ruszyli w pościg za sprawcą zdarzenia. W Sawinie policjanci z KMP w Chełmie zauważyli pojazd, którym oddalił się sprawca wypadku. Kierujący nie reagował na dawane przez mundurowych sygnały do zatrzymania i dalej uciekał przed policjantami. Dopiero blokada drogi powstrzymała uciekiniera.
Mimo to kierowca nie chciał trafić w ręce policjantów i zablokował się we wnętrzu pojazdu. Nie reagował na wydawane polecenia, a policjanci musieli wybić szybę  i wyciągnąć go z pojazdu.
Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 18-latek z Chełma ma ponad promil alkoholu w organizmie, a na jego samochodzie znajdowały się uszkodzenia potwierdzające udział w zdarzeniu.
W rozmowie z policjantami mężczyzna twierdził, że niczego nie pamięta i prawdopodobnie to on został pobity. 18-latek trafił do policyjnego aresztu. O sprawie pisaliśmy tutaj.

Analiza monitoringu z miejsca zdarzenia i przesłuchania świadków doprowadziły do ustalenia, że 18-latek mógł dopuścić się najcięższego z przestępstw – usiłowania zabójstwa. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj (4 lipca) Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Wszyscy będziemy musieli segregować odpady
296
Budżet Obywatelski. Mieszkańcy ul. Wygon nie ustępują w staraniach o chodnik
277
Budżet Obywatelski. Łąki kwietne
745
Budżet Obywatelski. Ścieżka rowerowa przy ul. 15 sierpnia
794
Już wiadomo na jakie projekty będziemy głosować
619
REKLAMA