REKLAMA
Odpowiedzą za oszustwa internetowe
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za oszustwa odpowie zatrzymana wczoraj 21-letnia kobieta z powiatu chełmskiego i 23-letni mężczyzna. Para na portalach internetowych oferowała do sprzedaży telefony i laptopy. Klienci nigdy ich nie otrzymali.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy, realizując posiadane informacje, zatrzymali wczoraj na terenie Warszawy 21-letnią mieszkankę powiatu chełmskiego oraz 23-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego. Para ukrywała się w wynajmowanym mieszkaniu. Oboje byli zaskoczeni wizytą policjantów.
Z ustaleń śledczych wynika, że zatrzymani w okresie od lipca 2017 roku do marca br., za pośrednictwem portali internetowych, oferowali do sprzedaży telefony komórkowe i laptopy. W tym celu operowali kilkoma rachunkami bankowymi, na które osoby zainteresowane kupnem przekazywały pieniądze. Po wpływie pieniędzy na konta, nie wysyłali  zamówionych przedmiotów.
Swoim procederem spowodowali straty, które ustaleni na obecną chwilę pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 23 tys. zł. Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego oszustwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.


REKLAMA

Napisz komentarz

REKLAMA
REKLAMA