REKLAMA
W Chełmie powstał mały ogród zmysłów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

We wtorek w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych otwarto ogród sensoryczny. Ma pobudzać zmysły odwiedzających to miejsce mieszkańców, dzieci i dorosłych.

Ogrody sensoryczne to miejsca, które mają oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Mają one wielki wpływ na nasze samopoczucie. Wykorzystywane są w celach edukacyjnych i terapeutycznych dla osób upośledzonych, niewidomych lub z zaburzeniami psychofizycznymi.

REKLAMA

Pierwszy, chełmski ogród powstał z myślą przede wszystkim o dzieciach oraz osobach niepełnosprawnych. Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki dotacji Fundacji Potrafisz Polsko, a prace przy urządzaniu ogrodu wykonała młodzież klas o profilu technik architektury krajobrazu.


REKLAMA

Ogródek będzie spełniał funkcje dydaktyczne, jak również estetyczne. Chcielibyśmy, aby także mieszkańcy miasta mieli możliwość oglądać i cieszyć się pięknem przyrody, a osoby niepełnosprawne i dzieci mogły poznawać świat poprzez zmysły – mówi Agnieszka Perestaj – Lecka, nauczyciel ZSBiG.

W ogrodzie możemy podziwiać: róże, wierzby, berberysy, kocimiętkę, liliowce, lawendy, czyściec wełnisty, sosny w odmianach, świerki i jodłę, funkie, żurawki, sasankę, miętę , trawy ozdobne, rozchodniki, przetacznik kłosowy i wiele innych roślin.

***

Już w marcu br. pomysł utworzenia takiego ogrodu wpadł Mariusz Kowalczuk (pisaliśmy o tym tutaj). Radny proponował aby władze Chełma rozważyły utworzenie tego typu obiektu w naszym mieście. Jego zdaniem dobrą lokalizacją mógłby być Park Miejski. Władze zadeklarowały, że przeprowadzą rozeznanie w tej sprawie. Jak na razie trwa ono ponad pół roku…

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Dreszera i Ceramiczna do remontu
725
Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
1 378
Spółki miejskie. Czas działań
1 528
Personalne roszady w miejskich spółkach
3 794
Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
1 251
REKLAMA