REKLAMA
Opinie: Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pojawia się co cztery lata. Na co dzień nie funkcjonuje w chełmskiej polityce. Próżno szukać efektów jego pracy parlamentarnej, która realnie przekłada się na lokalne inwestycje. Pomimo to, znów namieszał. Tym razem (wydaje się), że wbrew interesom swojej partii i lokalnym działaczom Platformy Obywatelskiej.

Reklama

**

Grzegorz Raniewicz to zręczny polityk.

Jego nazwisko pojawia się raz na cztery lata na listach wyborczych do parlamentu. Mandat zdobywa, a do następnych wyborów skupia się na filantropii, wspieraniu swojej fundacji i obejmowaniu patronatów honorowych lokalnych wydarzeń. Na mediach społecznościowych, wypowiada się na temat „niedosytu demokracji” i udostępnia post o strajku w PLL LOT. Martwią go kłamstwa premiera i koszulka z napisem „Konstytucja”, która wylądowała na niedźwiedziu na chełmskim rondzie.

Ten sam Raniewicz, niczym niedźwiedź, budzi się z zimowego snu i zagrzewa do walki przed drugą turą wyborów. Ustami Krzysztofa Brejzy z Bydgoszczy (sic!) popiera kandydaturę Agaty Fisz. „To dobra energia, pozytywna praca i doświadczenie samorządowe, bardzo potrzebne do zarządzania miastem Chełmem” – zapowiada Poseł PO. Nagranie udostępnia Pani Prezydent, która informuje, że Koalicja Obywatelska deklaruje… poparcie dla komitetu „Postaw na Chełm”.

**

Poparcie Platformy dla Prezydent Fisz deklarował już w czerwcu 2018 r. Zaprzeczał temu jego partyjny kolega Krzysztof Grabczuk. Nie przeszkodziło to jednak trzem dotychczasowym radnym Platformy, kojarzonym właśnie z Raniewiczem, wystartować z listy Postaw na Chełm. Od tego momentu Raniewicz zamilkł.
Milczał, kiedy Dariusz Grabczuk prezentował swój program dla Chełma i spotykał się z mieszkańcami. Nie poparł oficjalnie jego kandydatury, nie komunikował o tym w Internecie i prasie. Nie zagrzewał do walki. Jako Poseł nie wziął na siebie ani grama ciężaru pracy w kampanii. Nie było go nawet 17 października, kiedy na Placu Łuczkowskiego pojawił się Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka. Tego dnia zadeklarowali pełne poparcie dla kandydatury chełmskiego radnego. Nagranie na chełmski.eu dostępne jest tutaj.

**

Na poparcie Raniewicza może liczyć prezydent Fisz, ale nie kandydat Koalicji Obywatelskiej. Czy zatem Poseł Platformy działa na szkodę własnej partii? Raniewicz kreuje się na lidera koalicji, zapędzając w kozi róg wszystkich tych, którzy od kilku miesięcy chcieli wykręcić jak najlepszy procent dla Dariusza Grabczuka.

Przegrany kandydat najprawdopodobniej jeszcze nie zdecydował się na to, kogo poprze: Jakuba Banaszka czy Agatę Fisz.

Ale to Raniewicz wie już doskonale.

**
Ewentualna przegrana Agaty Fisz doprowadzi do rozkładu systemu, który w Chełmie funkcjonuje od lat. Jej środowisko jest naprawdę przerażone perspektywą wyprowadzki z urzędów. W Radzie Miasta głosy Platformy Obywatelskiej będą kluczowe przy konstruowaniu lokalnej polityki. Biorąc pod uwagę klimat panujący na sesjach ustępującej rady, wydaje się, że tym ugrupowaniom nie było po drodze.

**
Wzmocnienie Platformy Obywatelskiej nie jest po myśli Raniewicza. Absurd? Oczywiście, że absurd. Nie dla Raniewicza, który wystawia własny rachunek zysków i strat. Nie ma tyle wyobraźni, aby kalkulować inaczej niż poprzez własne interesy. Nie idzie na kompromis.

I co na to Schetyna, Panie Pośle?

___

Mateusz Grzeszczuk

Napisz komentarz
 • A do wszystkich,na przyszłość,jestem od lat absolutnie bezpartyjny,niech to dotrze do wszystkich.

 • demon czy jak tam dalej.Tlumoku,ja nigdy nie bylem w PO,czy z PO.Nie dociera?

 • panie sawa ,nie badz pan naiwny jak dziecko czy to juz jednak z racji podeszlego wieku .z tym twoim grabczukiem ,raniewiczem czy jak im tam?

 • przyspawani do koryta czy jak ?

 • Sawa nie bądz idiotą do końca! Daj sobie szansę !Nie ejst ważne kto rządzi tylko jak i co z tego wynika! Byłeś rzekomo przedsiębircą to liczyć gdy dodasz zero jakim jest Fisz ( zero kasy, zerowe możliwoscie jej pozystkania) dodasz zero jakim teraz są grabczaki ( w senesie moralnym ale i ekonomicznym, jak mogli miastu dać kasę unijną to cieli chełmskie projekty do zera) to co wyjdzie , zero do zera = ZERO! A gdzie jest kasa w sejmiku a kto tam teraz bedzie rządział? Pytanie retoryczne!
  Nie wiem, wszyscy ościenni Zamość, Biała to doskonale rozumieją tylko u nas chełmofony tego pojąc nie mogą. Ty Sawa jesteś taką emancją „chełmofonizmu”!!! Tamci wybierali na prezydntow POjak PO sziedzialprzy kasie i na tym korzystali, chełmofony stwiały na SLD i do tego Fisz ktorej Grabczak nie nawidził bo z nią przegrał 300 glosami! Jak powiał inny wiatr historii tamci szybko „przełożyli wajchę” zgodnie z wiatrem i znowu będą przy kasie. A my stawiamy „znowu pod wiatr” czyli na golasów mają podbokim sietny wybór i to pierwszo ligowy a nie jakieś popłuczyny więc kasy by byłoz nawiązaką!
  Tylko prawdiwy idiota nie może nie zauważyć takiej okazji ktora juz moze się nie zdarzyć!
  Czaisz Sawa?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA