REKLAMA
Opinie: Obietnice wyborcze Prezydent Agaty Fisz z 2010 roku
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

obiecankiCiężko odnaleźć program wyborczy Pani Prezydent Agaty Fisz z roku 2010. Politycy kierują w naszą stronę tyle obietnic, że aż ciężko wszystkie wyliczyć na spokojnie. Z pomocą przychodzi nam po raz kolejny Internet, w którym to znajduje się wywiad redakcji portalu Chełm Nasze Miasto, którego dziennikarze rozmawiali z Małgorzata Sokół, ówczesną radną i kontrkandydatką Prezydent Agaty Fisz. Postanowiliśmy się pochylić nad realizacją „kiełbasy wyborczej”, jednak wcześniej zechcieliśmy poprosić o komentarz samą Panią Prezydent. Niestety redakcja nie otrzymała jakiejkolwiek odpowiedzi w celu rozwiania Państwa wątpliwości. Warto przypomnieć, że Pani Fisz, kandydat PiS – Pan Longin Bożeński oraz kandydat PO – Pan Poseł Grzegorz Raniewicz, nie pojawili się na debacie prezydenckiej organizowanej przez Polskie Radio Lublin. Ignorancja tego konkretnego medium, a może niepoważne traktowanie mieszkańców miasta?

Reklama

Radna Platformy Obywatelskiej wymienia następujące obietnice wyborcze Pani Agaty Fisz. Przeanalizujmy:

a) remont przejazdu kowelskiego: (Remont trwał około trzech miesięcy. Koszt modernizacji wynosił ponad 2 miliony złotych. Otwarty 18 listopada 2013 roku) – pomysł zrealizowano.

stadionb) remont stadionu miejskiego:  – jeszcze nie zrealizowano.

Zamontowanie nowych miejsc siedzących (1200 miejsc) – koszt około 200 tysięcy złotych. Jak informuje strona Chełmianki, stadion miał być w pełni zadaszony, a bieżnia lekkoatletyczna zlikwidowana. Docelowa pojemność stadionu – 7000 miejsc siedzących.

Budowa w II etapach.

I etap – 1850 miejsc, nad drugą trybuną miał być dobudowany dach. Pierwsza część ma być zrealizowana do 2014 roku, więc chyba Pani Fisz będzie musiała zmienić oficjalne plany. Koszt inwestycji miał opiewać na kwotę 20 milionów złotych. Większa część sumy miała być uzyskania od sponsora tytularnego stadiony, który na 10 lat miał mieć wyłączność do używania nazwy. (Informacja pochodzi z dnia 2013-04-01)

II etap – dwie trybuny z bramkami, które łącznie pomieszczą 3150 kibiców. Łączny koszt całej przebudowy: 42 mln złotych. Remontu miał też się doczekać stadion przy ulicy Batorego, który miał otrzymać lekkoatletyczną bieżnię tartanową sześciotorową, a boisko do gry miało otrzymać sztuczną nawierzchnię o wymiarach 105 x68.

c) remont ul. Kolejowej, remont placu przed dworcem głównym PKP z muzeum starych lokomotyw – nie zrealizowano.

Jak wyczytujemy z oficjalnej strony Urzędu Miasta: w planach była przebudowa całego placu, miały powstać parkingi i chodniki. Oprócz nawierzchni, atrakcją placu miała być zabytkowa lokomotywa. Z jednej części skweru miało powstać muzeum kolejnictwa. Do realizacji przedsięwzięcia, miasto zamierzało pozyskać środki z Unii Europejskiej (Program Sąsiedztwa Polska- Białoruś – Ukraina) . Jak już wiedzą mieszkańcy Chełma, remont ulicy nie został przeprowadzony. Co do terenu wokół Dworca Głównego PKP, jak informował Józef Górny: miasto posiada projekt zagospodarowania tego terenu oraz pozwolenie na prace remontowe. (Sesja Rady Miasta, Lipiec 2014)

e) remont ul. Trubakowskiej/ ul. Majdan

Ul. Trubakowska została w całości wyremontowana – zrealizowano.

Ul. Majdan – brak realizacji. Jak informują mieszkańcy: Majdan to nadal offroad, a ulica Piwna (część w mieście) to jedna wielka dziura. Gmina wyremontowała tylko swoją część.

f) budowa obwodnicy południowej i północnej miasta – brak realizacji.

g) budowa nowoczesnego lodowiska sztucznego z funkcją kortów tenisowych – jeszcze nie zrealizowano.

Inwestycja ma kosztować ponad 2,2 mln złotych. Program Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu miał dofinansować około 33 % tej inwestycji. Kryte lodowisko + kort tenisowy, ma pojawić się do 2015 roku. Nadal czekamy na realizację tego pomysłu przez Panią Prezydent Agatę Fisz. W szczególności, że wielu mieszkańców narzekało na dotychczasowe sztuczne lodowisko, a mamy w mieście wielu fanów tego sportu.

 

centrum

Wizualizacja projektu.

h) budowa stoku narciarskiego – zrealizowano.

Miłośnicy nart mają do dyspozycji jeden duży stok, a na amatorów sanek czeka specjalna górka. Chełmski stok otwarto 26 stycznia 2013 roku. Za tą inicjatywę należy pochwalić władze miasta, która skierowana jest przede wszystkim do początkujących miłośników sportów zimowych.

i) budowa centrum sportów wodnych na Glianiankach – brak realizacji.

Koszt inwestycji opiewał na ponad cztery milionów złotych. W planach była sadzawka, boiska do piłki plażowej, altany, stoły do tenisa, boisko do koszykówki, pawilon gastronomiczny. Jak na razie jedna z głównych inwestycji miejskich nie ma odzwierciedlenia w działaniach. „Glinianki” nie zachęcają do korzystania ze Słońca! Częściej kierujemy się w stronę

j) uruchomienie darmowego dostępu do internetu – brak realizacji.

Jak wspomniał jeden z użytkowników Facebooka na profilu Pani Agaty Fisz: „Chełm to kablowa pustynia”. Niestety nadal nie mamy możliwości swobodnego surfowania po Internecie w przestrzeni miejskiej. Pomysł miał także wielu przeciwników, którzy twierdzili, że jego realizacja jest po prostu niemożliwa.

Pojeździmy na nartach, ale nie zachwycimy się krytym lodowiskiem. Nadal czeka nas płacenie rachunków za Internet, a latem – nie pojawimy się w centrum sportów wodnych na Gliniankach, no może jedynie w Aquaparku. Chełmscy kibice mogą czuć się rozczarowani obecnym etapem prac wokół stadionu. Rozczarowani mogą być także podróżni i turyści, którzy muszą „podziwiać” teren wokół Gmachu Głównego PKP. Sympatycy i działacze na rzecz obwodnicy miasta, także muszą poczekać.

Pani Małgorzata Sokół nie wspomniała o rozbudowie skateparku oraz torze motocrossowym. Tym się jeszcze zajmiemy!

Drodzy internauci! Przeoczyliśmy coś? Napisz do nas: redakcja@chelmski.eu. Zachęcamy Was do publikowania swoich komentarzy z oceną lokalnych inwestycji. Stale wysyłajcie do nas swoje opinie! 

Źródło:  http://chelm.naszemiasto.pl/artykul/kontrkandydatka-w-wyborach-na-prezydenta-miasta-ocenia,1641155,art,t,id,tm.html

Źródło grafika: http://lewysierpowy77.blogspot.com/

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Coś drgnęło w sprawie DK 12
813
Konsultacje strategiczne
561
Wiceprezydent o odwołaniu ze stanowiska dyrektor ChDK
1 700
Budżet Obywatelski 2020: Są wyniki głosowania
545
Remontują Lubelską
827
REKLAMA