REKLAMA
Ormiański koncert w Krasnymstawie
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na koncert z okazji 103. rocznicy Genocydu Ormian zapraszamy do Krasnegostawu. Wystąpi Masha Natanson z zespołem Cavt Tanem.

Inicjatorem krasnostawskich obchodów Dnia Pamięci o Ludobójstwie Ormian jest od kilku lat Hovhannes Aleksanyan – z pochodzenia Ormianin, mieszkaniec Krasnegostawu, aktor, pracownik KDK. Jan (jak zwracają się do niego polscy przyjaciele) poprowadzi koncert, dzieląc się swoją wiedzą na temat historii i kultury Armenii.


REKLAMA

Nazwa zaproszonego zespołu Cavt Tanem to ormiański idiom, który dosłownie przełożyć można jako „dzielę Twój ból”, lecz w istocie oznacza o wiele więcej – nieprzetłumaczalne wyrażenie niezwykłej czułości i głębokiego zrozumienia.

Nie można zostać Ormianinem, ale można Ormianina zrozumieć, poczuć jego troski i radości, dzielić z nim ból i szczęście – mówią członkowie formacji.  – Początkowo miał być to jedynie jednorazowy występ – prezent dla naszych ormiańskich przyjaciół z Lublina. Niezwykle gorące i emocjonalne przyjęcie przez ormiańską publiczność ośmieliło nas do dalszej aktywności na tym polu – dodają.

Na czele Cavt Tanem stoi Masha Natanson – liderka zespołu Čači Vorba, znana także ze współpracy z takimi artystami jak: Orkiestra Św. Mikołaja, Village Kollektiv, czy Transkapela.

Ormianie są jedną z dziewięciu ustawowo uznanych mniejszości narodowych w Polsce, z wielowiekową tradycją osadnictwa na tych ziemiach. Mają swoje organizacje, duszpasterstwo, fundacje, szkoły i restauracje. Coraz większym zainteresowaniem Polaków cieszą się również ormiańskie święta i rocznice, takie jak obchodzony 24 kwietnia Dzień Pamięci o Ludobójstwie Ormian.

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na koncert Mashy Natanson i zespołu Cavt Tanem w poniedziałek, 9 kwietnia, godz. 18, sala widowiskowa. Bilety po 10 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Po koncercie na widzów czekać będzie  słodki poczęstunek – ormiańska baklava i marlenka.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 685
Ferie. Nie siedź w domu
458
Plac wypięknieje
1 258
Koncepcja programowa na S12
2 295
Zapłacimy za parkingi?
651
REKLAMA