REKLAMA
Ormiański koncert w Krasnymstawie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Na koncert z okazji 103. rocznicy Genocydu Ormian zapraszamy do Krasnegostawu. Wystąpi Masha Natanson z zespołem Cavt Tanem.

REKLAMA

Inicjatorem krasnostawskich obchodów Dnia Pamięci o Ludobójstwie Ormian jest od kilku lat Hovhannes Aleksanyan – z pochodzenia Ormianin, mieszkaniec Krasnegostawu, aktor, pracownik KDK. Jan (jak zwracają się do niego polscy przyjaciele) poprowadzi koncert, dzieląc się swoją wiedzą na temat historii i kultury Armenii.


REKLAMA

Nazwa zaproszonego zespołu Cavt Tanem to ormiański idiom, który dosłownie przełożyć można jako „dzielę Twój ból”, lecz w istocie oznacza o wiele więcej – nieprzetłumaczalne wyrażenie niezwykłej czułości i głębokiego zrozumienia.

Nie można zostać Ormianinem, ale można Ormianina zrozumieć, poczuć jego troski i radości, dzielić z nim ból i szczęście – mówią członkowie formacji.  – Początkowo miał być to jedynie jednorazowy występ – prezent dla naszych ormiańskich przyjaciół z Lublina. Niezwykle gorące i emocjonalne przyjęcie przez ormiańską publiczność ośmieliło nas do dalszej aktywności na tym polu – dodają.

Na czele Cavt Tanem stoi Masha Natanson – liderka zespołu Čači Vorba, znana także ze współpracy z takimi artystami jak: Orkiestra Św. Mikołaja, Village Kollektiv, czy Transkapela.

Ormianie są jedną z dziewięciu ustawowo uznanych mniejszości narodowych w Polsce, z wielowiekową tradycją osadnictwa na tych ziemiach. Mają swoje organizacje, duszpasterstwo, fundacje, szkoły i restauracje. Coraz większym zainteresowaniem Polaków cieszą się również ormiańskie święta i rocznice, takie jak obchodzony 24 kwietnia Dzień Pamięci o Ludobójstwie Ormian.

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na koncert Mashy Natanson i zespołu Cavt Tanem w poniedziałek, 9 kwietnia, godz. 18, sala widowiskowa. Bilety po 10 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Po koncercie na widzów czekać będzie  słodki poczęstunek – ormiańska baklava i marlenka.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
581
Hala produkcyjna już gotowa
661
Stawiamy na naukę
429
Będzie nowa spółka kolejowa
957
Komu mandat do PE? Zobacz listy
982
REKLAMA