REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Orszaki Trzech Króli stają się coraz bardziej popularne, także w mniejszych ośrodkach. 6 stycznia br. ulicami Wojsławic – po raz drugi – przeszedł Orszak Trzech Króli.

REKLAMA

Uroczystość święta Trzech Króli rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Barwny orszak prowadzili trzej królowie, w rolę których wcielili się: Henryk Gołębiowski – wójt gminy, Sylwester Nizio – zastępca wójta oraz ks. Zbigniew Kasprzyk – proboszcz parafii w Wojsławicach. Za nimi podążali ministranci z kolorowymi gwiazdami kolędniczymi, młodzież w jasełkowych przebraniach oraz mieszkańcy Wojsławic. Wszyscy uczestnicy orszaku dostali korony i uroczyście śpiewając kolędy przeszli wokół Rynku i ul. Uchańską do Domu Kultury.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
REKLAMA