REKLAMA
Ósemka nadal bez basenu
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Remont dachu i okien na pływalni ZSO nr 8 nie wystarczy, aby mogli z niego korzystać uczniowie. Jego otwarcie przesunie się, bo basen wymaga kapitalnego remontu.

Basen przy „ósemce” jest wyłączony z użytku od początku ubiegłego roku szkolnego. Wynika to ze złego stanu technicznego dachu. Początkowo urzędnicy planowali wydać na remont 300 tys. zł, ale okazało się, że prace będą o wiele droższe. Tym samym magistrat postanowił przesunąć roboty na najbliższy rok i zwiększyć zakres prac o wymianę okien. W marcu br. rozstrzygnięto przetarg. Wygrała go firma z Ludwina, która wyremontuje pływalnię za 795 tys. zł.

Teraz potrzeba 5 milionów


REKLAMA

Okazało się jednak, że remont dachu i okien, to za mało, aby z basenu mogli skorzystać uczniowie „ósemki”. Modernizacji wymaga cały budynek w tym m.in. szatnie, korytarze, niecka basenowa. Wymienić należy wszystkie sieci oraz urządzenia. Dokumentacja projektowa jest już gotowa, a całość robót oszacowano na 5 mln zł.

Kiedy miasto planuje przeprowadzić inwestycję? Wstępnie mówi się o 2018 roku, ale zależy to od dodatkowych źródeł finansowania. Władze liczą na programy Ministerstwa Sportu i Turystyki. Basen z prawdziwego zdarzenia potrzebuje napisania bardzo dobrego wniosku, a z tym urząd często ma niemałe problemy.

Do sprawy wrócimy.

 

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej
  o 11:23

  Zenek,na luksus za 50 mln,to trzeba mieć forsę

  + 22
  - 22
 • Andrzej
  o 11:22

  Ludziki,ale planowanie,zamiast nie całego miliona 5.To chyba rekord Swiata,i to w Chełmie.No ale czy to powód do chwały?

  + 22
  - 22
 • Sylwia
  o 17:13

  RysieK, Rysiek jak Ryba ma tu Akwarium to się nigdzie nie ruszy.

  + 22
  - 22
 • Rysiek
  o 17:09

  Zenek toż twoje dzieci ten „Luksus” jeszcze będą spłacały. A kto dopłaci co roku do kosztów eksploatacji 5 mln. To lepiej było Kosmodrom wybudować. To to Luksus. A i Rybe z całym zarządem miasta można na orbitę wystrzelić.

  + 22
  - 22
 • zenek
  o 17:02

  Ja to się bardzo cieszę że pani Prezydent Agata Fisz zbudowała Aqua Park to chociaż można sobie popływać i w zimie też.. A że wydano 50 mln to nie ważne. Luksus kosztuje.

  + 22
  - 22
 • Ole
  o 16:56

  Sylwia czepiasz się! Wiesz że nawet jak złożymy projekt to nasz odrzuca bo Chełm nie ma szczęścia w konkursach. Dodatkowo też nas nie lubią.

  + 22
  - 22
 • Sylwia
  o 16:51

  Kto mostu napisze projekt na dofinansowanie do ministerstwa?Oni tego nie potrafią! Nawet jak zapłacą za taki projekt to i tak nie będą umieli złożyć dokumentów jak zawsze…

  + 22
  - 22
 • Gotad
  o 16:46

  Miasto jak by nie wydało bez sensu 50 mln na Park Wody dla Ryby to miałoby na 10 basenów.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem
  125
  Ferie. Nie siedź w domu
  229
  Biuro pomoże zdobyć fundusze na termomodernizację
  494
  Wiosną ruszy budowa galerii
  1 464
  Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
  4 082
  REKLAMA