REKLAMA
Oszukani w sieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwóch mieszkańców powiatu chełmskiego zostało oszukanych podczas internetowych zakupów. Obaj zainteresowali się tą samą ofertą sprzedaży konsoli do gier.

Do chełmskiej komendy wpłynęły dwa zawiadomienia o oszustwie. Jak się okazało dwaj mieszkańcy powiatu chełmskiego w połowie kwietnia zainteresowali się tą samą ofertą sprzedaży konsoli do gier na jednym z portali internetowych. W tej sprawie pozostawali w kontakcie ze sprzedającym. Wpłacili też pieniądze w kwocie 160 i 325 złotych na wskazany rachunek bankowy. Pomimo tego, do dziś nie otrzymali zakupionego sprzętu, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

Reklama

Policjanci po raz kolejny przypominają, by przy zakupach za pośrednictwem Internetu zachować ostrożność i czujność. Warto upewnić się co do wiarygodności i rzetelności sprzedających. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu, trzeba zachować wszelką korespondencję ze sprzedającym. Trzeba też uważać na wszelkie super okazje, bo oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź pochodzić z nielegalnego źródła.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Uwaga, zamknięta część Kolejowej
234
Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
396
W poniedziałek idziemy do fryzjera
275
Miasto zakłada łąki
322
Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
368
REKLAMA