REKLAMA
Oszukani w sieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwóch mieszkańców powiatu chełmskiego zostało oszukanych podczas internetowych zakupów. Obaj zainteresowali się tą samą ofertą sprzedaży konsoli do gier.

Do chełmskiej komendy wpłynęły dwa zawiadomienia o oszustwie. Jak się okazało dwaj mieszkańcy powiatu chełmskiego w połowie kwietnia zainteresowali się tą samą ofertą sprzedaży konsoli do gier na jednym z portali internetowych. W tej sprawie pozostawali w kontakcie ze sprzedającym. Wpłacili też pieniądze w kwocie 160 i 325 złotych na wskazany rachunek bankowy. Pomimo tego, do dziś nie otrzymali zakupionego sprzętu, a kontakt ze sprzedającym urwał się.

REKLAMA

Policjanci po raz kolejny przypominają, by przy zakupach za pośrednictwem Internetu zachować ostrożność i czujność. Warto upewnić się co do wiarygodności i rzetelności sprzedających. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu, trzeba zachować wszelką korespondencję ze sprzedającym. Trzeba też uważać na wszelkie super okazje, bo oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź pochodzić z nielegalnego źródła.


REKLAMA

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Zacznijmy myśleć o miejskiej zieleni
678
Chełm Drop Festiwal Hip-hop – Dzień 1
19 805
Miasto wydało oświadczenie ws. DK12
5 709
Z ostatniej chwili! Budimex rezygnuje z przebudowy DK12
6 544
Prokuratura zajmie się miejskimi spółkami
2 578
REKLAMA