REKLAMA
Oszukany w sieci
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mężczyzna miał zapłacić kilkanaście złotych za koszty przesyłki, a stracił blisko 3 tysiące. Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa, do którego doszło podczas płatności internetowej.

Reklama

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło w czasie wykonywania płatności elektronicznej. 25-letni mieszkaniec gminy Wierzbica zainteresował się ogłoszeniem, w którym kobieta miała do oddania dziecięcą zabawkę. W tej sprawie skontaktował się z nią i ustalił, że ma opłacić niespełna 15 złotych kosztów przesyłki. Kobieta podała mu link do płatności, gdzie się zalogował i dokonał przelewu. Jak się okazało, z konta pobrane zostało nie kilkanaście, a blisko 3 tys. złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności przy dokonywaniu tego typu transakcji. Przede wszystkim nie korzystajmy z linków przesyłanych nam mailem, a przy regulowaniu należności kartą płatniczą zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione.

Napisz komentarz
 • Naiwny to sam sobie winien. Oczywiście, nie usprawiedliwiam oszusta.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  236
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  399
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  279
  Miasto zakłada łąki
  324
  Pracują chełmskie żłobki i przedszkola
  370
  REKLAMA