REKLAMA
Oszust internetowy zatrzymany
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

10 zarzutów oszustwa usłyszał 25-letni mieszkaniec gminy Wojsławice. Mężczyzna wystawiał części motocykli i ciągnika do sprzedaży w Internecie.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Wojsławice. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w listopadzie br. za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży części motocykli i ciągnika rolniczego wraz z dokumentami. Na ten cel pobierał pieniądze od osób zainteresowanych kupnem przedmiotów. Następnie, po wpływie środków na konto, nie wysyłał zamówionych towarów.
Do tego celu wykorzystywał rachunek bankowy prowadzony na rzecz innej osoby. Swoim przestępczym procederem spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych.


REKLAMA

Dzisiaj usłyszał 10 zarzutów w tej sprawie. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna był już notowany za oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Co się zmieniło w chełmskim ratuszu?
3 649
Ferie. Nie siedź w domu
454
Plac wypięknieje
1 250
Koncepcja programowa na S12
2 293
Zapłacimy za parkingi?
647
REKLAMA