REKLAMA
Oszust internetowy zatrzymany
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

10 zarzutów oszustwa usłyszał 25-letni mieszkaniec gminy Wojsławice. Mężczyzna wystawiał części motocykli i ciągnika do sprzedaży w Internecie.

REKLAMA

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Wojsławice. Jak ustalili śledczy, mężczyzna w listopadzie br. za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży części motocykli i ciągnika rolniczego wraz z dokumentami. Na ten cel pobierał pieniądze od osób zainteresowanych kupnem przedmiotów. Następnie, po wpływie środków na konto, nie wysyłał zamówionych towarów.
Do tego celu wykorzystywał rachunek bankowy prowadzony na rzecz innej osoby. Swoim przestępczym procederem spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych.


REKLAMA

Dzisiaj usłyszał 10 zarzutów w tej sprawie. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna był już notowany za oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Jest umowa na nową siedzibę INM
546
Hala produkcyjna już gotowa
613
Stawiamy na naukę
409
Będzie nowa spółka kolejowa
932
Komu mandat do PE? Zobacz listy
947
REKLAMA