REKLAMA
Oszustka udawała urzędniczkę
FacebookTwitterGoogle+EmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Krasnostawscy policjanci poszukują oszustki, która podając się za pracownika socjalnego, okradła 80-latka. Obiecała mu wypłatę odszkodowania za pracę jego brata w Niemczech.

W sobotę w godzinach popołudniowych do jednego z mieszkańców gminy Krasnystaw przyszła kobieta mówiąc, że poszukuje osób, których rodzina pracowała w Niemczech. Zapytała 80-latka czy ma brata, który wykonywał taką pracę. Ten przyznał, że jego brat w okresie II wojny światowej pracował w Niemczech. Wówczas oszustka stwierdziła, że należy mu się miesięcznie 180 euro odszkodowania i może mu taką kwotę wypłacić od ręki. Poprosiła go jednak o wydanie reszty, gdyż jak dodała, miała pieniądze o dużych nominałach.

80-latek wyjął wówczas schowane 1100 złotych. Ta kwota,  zdaniem „urzędniczki”,  okazała się za mała. Wtedy kobieta powiedziała, że musi pojechać do miasta i rozmienić euro. Obiecała, że do niego wróci. Po jej wyjściu poszkodowany zorientował się, że zostały mu skradzione pieniądze. Oszustka wykorzystała nieuwagę 80-latka w momencie, gdy ten szukał swojego telefonu. Wówczas oszustka wyjęła pieniądze z jego płaszcza.

Co ciekawe, telefon odnalazł się później. Leżał w trawie przy bramie wjazdowej na posesję.

Policjanci kolejny raz zwracają się z apelem o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy, aby weryfikować osoby, które podają się za urzędników, policjantów lub przedstawicieli innych instytucji. Nie pokazujmy, gdzie przechowujemy pieniądze i pod żadnym pozorem nie przekazujmy ich osobom obcym. Gdy mamy jakiekolwiek podejrzenia co do autentyczności „urzędnika”, koniecznie skontaktujmy się z policją dzwoniąc pod nr 112.

REKLAMA
Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

REKLAMA
Oficjalnie: Jakub Banaszek Prezydentem Chełma
9 500
Święto Niepodległej w Chełmie
1 714
W niedzielę Chełm wybiera
3 218
Mikus apeluje o poparcie Banaszka: ,,Kiedy Grabczukowie i Raniewicz są wiarygodni?”
4 554
Opinie: Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami
4 404
REKLAMA