REKLAMA
Otwarcie pływalni nieco później
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trochę się pospieszyliśmy z informacją, że już 6 czerwca popływamy w basenach chełmskiego aquaparku. Będzie można zagrać w squasha, kręgle lub posiedzieć w tężni, ale otwarcie pływalni trochę się przesunie. Sprawdź, do kiedy?

Reklama

W Chełmskim Parku Wodnym trwają przygotowania do ponownego otwarcia po przerwie związanej z epidemią. Obiekt przyjmie gości w sobotę, 6 czerwca. Ale pływania na razie nie będzie. Żeby udostępnić baseny, trzeba najpierw wykonać badania wody. Park spodziewa się wyników analiz 9 czerwca. Jeżeli wszystko będzie dobrze, otwarcie pływalni planowane jest kilka dni później czyli 11 czerwca.

Na razie odwiedzający będą mogli skorzystać ze strefy saun oraz strefy activ czyli pograć w squasha lub kręgle. Prywatna firma otworzyła tam wczoraj (2 czerwca) ośrodek fitness. Dostępna będzie  także tężnia solankowa.

Na terenie parku obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wybierając się tam, pamiętajmy o zachowaniu odległości od innych osób, maseczkach w miejscach ogólnie dostępnych i odkażaniu rąk (środki będą na miejscu). Pracownicy będą w przyłbicach i za barierkami ochronnymi. Miejsca, których najczęściej dotykają klienci, będą odkażane co pół godziny.

A jak będzie z bezpieczeństwem na basenach?

Przede wszystkim będzie mniej pływających. Zgodnie z zaleceniami sanepidu, liczba osób jednorazowo korzystających z basenu nie może przekroczyć 50% maksymalnego obciążenia. Z  jednego toru będą mogły korzystać maksymalnie 4 osoby jednocześnie. Do jacuzzi będzie mogła wejść tylko jedna osoba. W większej grupie będą mogły skorzystać rodziny, które razem zamieszkują.

Przed wejściem do strefy basenów będzie obowiązywało porządne umycie ciała. Tam, gdzie trzeba będzie przejść w klapkach lub boso, będą rozłożone maty ze środkiem bakteriobójczym. Po każdym użyciu będą odkażane również „bransoletki” wydawane gościom.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Chełmski Park Wodny.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Katastrofa w jeziorze Glinki
Katastrofa w jeziorze Glinki
Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
Na kogo głosowali chełmianie
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
REKLAMA