REKLAMA
Pałac w rękach projektantów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do 21 września ma być opracowana wielobranżowa dokumentacja remontu pałacu Kretzschmarów przy ul. Pocztowej w Chełmie, czyli siedziby Urzędu Stanu Cywilnego.

Reklama

Miasto właśnie podpisało umowę na jej wykonanie z lubelską firmą LubCom Sp. z o.o. Firma przygotuje m.in. projekt budowlany i wykonawczy, projekt zagospodarowania zieleni, wyposażenia budynku wraz z aranżacją pomieszczeń, skalkuluje koszty inwestycji dla potrzeb złożenia wniosku o dofinansowanie do realizacji robót budowlanych.

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kosztuje prawie 130 tys. zł.

Projekt remontu zabytkowego pałacu Kretzschmarów obejmie m.in. wykonanie ekspertyz i badań związanych z inwentaryzacją, wykonanie izolacji ścian fundamentowych i opasek odwadniających, naprawę pęknięć murów, renowację tynków zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę stolarki dachowej wraz z pokryciem, remont pomieszczeń i sanitariatów, wymianę instalacji odwodnienia, centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody, kanalizacji sanitarnej oraz przeciw-pożarowej, a także wykonanie instalacji monitoringu.

O potrzebie remontu jednego z piękniejszych budynków w mieście była mowa od dawna. Pałac jest w opłakanym stanie, a odpadające elementy elewacji stwarzają niebezpieczeństwo dla pracowników i interesantów.
Zabytkowy pałac w stylu secesyjno-eklektycznym ma 124 lata. Pobudowany został w latach 1895-1896 dla rodziny Wilhelma Kretzschmara, właściciela fabryki maszyn rolniczych i odlewni żeliwa. Po II wojnie światowej budynek przejęły władze miasta. Mieściła się w nim m.in. poczta, a obecnie Pałac Ślubów.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
Chełmski szpital przywraca planowe zabiegi
110
CLA. Od dziś więcej kursów
61
Od soboty bez maseczki, za tydzień do kina
58
Prezydent raportuje o stanie miejskich spółek w 2019 roku
646
Będzie ciasno na Rejowieckiej
341
REKLAMA