REKLAMA
Chełmskie przedszkola bez kadr i księgowych
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wszystkie sprawy związane z kadrami, płacami czy sprawozdawczością w miejskich przedszkolach załatwi jedna komórka w Urzędzie Miasta. Zacznie funkcjonować od 1 września tego roku.

Reklama

Decyzja zapadła. Miejskie przedszkola od 1 września nie będą już zatrudniać swoich kadrowych ani księgowych. Chełmscy radni zdecydowali, że dla 11 miejskich przedszkoli będzie prowadzona wspólna obsługa. Zajmie się tym nowa komórka utworzona w Departamencie Edukacji i Sportu chełmskiego magistratu. Uzasadnieniem jest oszczędność. Roczne koszty związane z utrzymaniem księgowych i kadrowych w przedszkolach wynoszą obecnie ponad milion złotych. Nowa komórka ma kosztować około 440 tys. zł rocznie.

Wszystkie osoby zatrudnione w przedszkolach na stanowiskach kadrowych czy księgowych mają otrzymać propozycję przejścia do UM. Ale czy dla wszystkich znajdzie się miejsce?

Wiceprezydent Dorota Cieślik nie do końca rozwiała te wątpliwości. Wyjaśniła, że do zapewnienia prawidłowej obsługi przedszkoli będzie trzeba zatrudnić pięć księgowych na pełnych etatach oraz jedną na pół etatu, dwie osoby do płac oraz dwie do kadr. Jedna z tych osób ma być kierownikiem komórki i koordynować całość prac.
Tymczasem we wszystkich  miejskich przedszkolach na etatach księgowych i kadrowych jest obecnie zatrudnionych 18 osób. Każde przedszkole ma swoją etatową kadrową. Jedno zatrudnia księgową na pełnym etacie, a w pozostałych księgowi mają albo pół etatu, albo pracują na umowę-zlecenie.

Dorota Cieślik zapowiedziała też, że w UM rozważana jest obsługa wspólna także dla innych placówek oświatowych. Być może podobne rozwiązanie samorząd zastosuje również dla placówek kultury. Podobne rozwiązania funkcjonują już w wielu innych miastach.

Napisz komentarz
 • Nic tylko zacytować W. Młynarskiego: co by tu jeszcze ….. A ona potrafi

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
  Drogowcy zamknęli Aleję Przyjaźni
  Asfaltowe widmo znat osiedla Rejowiecka zostało odegnane
  Asfaltowe widmo znad osiedla Rejowiecka zostało odegnane
  Wybierzmy nazwę dla chełmskiej wody
  REKLAMA