REKLAMA
Personalne roszady w miejskich spółkach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zmiany w chełmskich spółkach. Odchodzi Orzełowski, a Juszczak zostaje prezesem, ale w innej firmie.

Reklama

Wczoraj (1 sierpnia) chełmski ratusz poinformował, że z funkcji prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie odwołany został Grzegorz Orzełowski. Decyzja związana jest z tym, że Orzełowski otrzymał propozycję pracy w CSK w Lublinie i ją przyjął.

Urząd Miasta informuje, że odchodzący prezes nie pobrał odprawy finansowej.

Fotel prezesa w aquaparku jeszcze tego samego dnia objęła nowa osoba. To Artur Juszczak (na zdjęciu), który – po odwołaniu ze stanowiska zastępcy prezydenta – ostatnio pełnił funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. Odejście odbyło się również bez odprawy finansowej, a miasto informuje, że wynagrodzenie prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie będzie niższe, niż było dotychczas.

Urząd Miasta Chełm informuje jednocześnie, że na wniosek Prezydenta Miasta Chełm przygotowywana jest uchwała dotycząca połączenia dwóch spółek komunalnych: Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Decyzja o połączeniu przedsiębiorstw oznacza, iż miasto zmniejszy koszty finansowe, które ponosiło do tej pory. Do momentu połączenia spółek w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami nie będzie stanowiska prezesa.

Pan Artur Juszczak, w momencie powołania go na prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, otrzymał od Prezydenta Miasta Chełm misję dotyczącą przygotowania spółki do połączenia jej z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Postawione przed nim zadanie zostało zrealizowane – informuje Damian Zieliński z biura gabinetu prezydenta.

Jak się dowiadujemy, już w przyszłym tygodniu A. Juszczak ma przedstawić plan funkcjonowania swojej nowej firmy. W przypadku Parku Wodnego, ratusz liczy na konkretne pomysły na zwiększenie liczby klientów obiektu, a co za tym idzie poprawę stanu finansów spółki.

Nowy prezes zająć się ma również kwestiami związanymi z przygotowaniem likwidacji opłaty targowej oraz uporządkowaniem handlu w mieście. Pierwsze spotkanie z chełmskimi kupcami ma się odbyć również przyszłym tygodniu.

Napisz komentarz
 • Kto piekarz?Ty?

 • To tak jakby piekarz pytał ludzi jak i jaki ma upieć chleb. A odpowiedz jest prosta i nikogo nie trzeba pytać. Dobry chleb trzab upiec.
  Ale coś czuje że z tej mąki chleba nie będzie.
  Coś ” pachnie ” zakalcem!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Będzie ciasno na Rejowieckiej
  327
  Uwaga, zamknięta część Kolejowej
  255
  Jak się ratują spółki miejskie podczas pandemii?
  412
  W poniedziałek idziemy do fryzjera
  286
  Miasto zakłada łąki
  342
  REKLAMA