REKLAMA
Personalne roszady w miejskich spółkach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zmiany w chełmskich spółkach. Odchodzi Orzełowski, a Juszczak zostaje prezesem, ale w innej firmie.

REKLAMA

Wczoraj (1 sierpnia) chełmski ratusz poinformował, że z funkcji prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie odwołany został Grzegorz Orzełowski. Decyzja związana jest z tym, że Orzełowski otrzymał propozycję pracy w CSK w Lublinie i ją przyjął.


REKLAMA

Urząd Miasta informuje, że odchodzący prezes nie pobrał odprawy finansowej.

Fotel prezesa w aquaparku jeszcze tego samego dnia objęła nowa osoba. To Artur Juszczak (na zdjęciu), który – po odwołaniu ze stanowiska zastępcy prezydenta – ostatnio pełnił funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami. Odejście odbyło się również bez odprawy finansowej, a miasto informuje, że wynagrodzenie prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie będzie niższe, niż było dotychczas.

Urząd Miasta Chełm informuje jednocześnie, że na wniosek Prezydenta Miasta Chełm przygotowywana jest uchwała dotycząca połączenia dwóch spółek komunalnych: Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Decyzja o połączeniu przedsiębiorstw oznacza, iż miasto zmniejszy koszty finansowe, które ponosiło do tej pory. Do momentu połączenia spółek w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami nie będzie stanowiska prezesa.

Pan Artur Juszczak, w momencie powołania go na prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, otrzymał od Prezydenta Miasta Chełm misję dotyczącą przygotowania spółki do połączenia jej z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Postawione przed nim zadanie zostało zrealizowane – informuje Damian Zieliński z biura gabinetu prezydenta.

Jak się dowiadujemy, już w przyszłym tygodniu A. Juszczak ma przedstawić plan funkcjonowania swojej nowej firmy. W przypadku Parku Wodnego, ratusz liczy na konkretne pomysły na zwiększenie liczby klientów obiektu, a co za tym idzie poprawę stanu finansów spółki.

Nowy prezes zająć się ma również kwestiami związanymi z przygotowaniem likwidacji opłaty targowej oraz uporządkowaniem handlu w mieście. Pierwsze spotkanie z chełmskimi kupcami ma się odbyć również przyszłym tygodniu.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 22:02

  Kto piekarz?Ty?

  + 22
  - 22
 • max
  o 08:39

  To tak jakby piekarz pytał ludzi jak i jaki ma upieć chleb. A odpowiedz jest prosta i nikogo nie trzeba pytać. Dobry chleb trzab upiec.
  Ale coś czuje że z tej mąki chleba nie będzie.
  Coś ” pachnie ” zakalcem!

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Będzie więcej połączeń kolejowych
  622
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  789
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 453
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 565
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 820
  REKLAMA