REKLAMA
PFR tworzy w Chełmie nowe miejsca pracy
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Polski Fundusz Rozwoju w pierwszym kwartale 2020 roku otworzy w Chełmie nowe centrum doradztwa dla pracowników i pracodawców uczestniczących w Pracowniczych Planach Kapitałowych. Inwestycja oznacza 50 nowych miejsc pracy.


Porozumienie dotyczące realizacji inwestycji ogłosili dziś (16 września) Paweł Borys, prezes PFR oraz Jakub Banaszek, prezydent miasta Chełm, przy udziale Jacka Sasina wiceprezesa Rady Ministrów.

Reklama

Nowa inwestycja

będzie zlokalizowana w budynku Chełmskiej Biblioteki Publicznej (Partyzantów 40). Część pomieszczeń została wynajęta i dostosowana do potrzeb PFR.
Otwarcie nowego centrum związane jest z kolejnym etapem wprowadzania programu PPK, którego fundusz jest koordynatorem.

Od 2020 roku PPK – program prywatnego, pracowniczego oszczędzania na cele emerytalne obejmie kolejne dziesiątki tysięcy pracodawców i ponad 11 mln pracowników. Centrum doradztwa ma dać im wysokiej jakości merytoryczną i praktyczną pomoc we wprowadzaniu PPK. Infolinia PPK działa w tej chwili pod numerem 800 775 775, a informacje na temat programu dostępne są na stronie www.mojeppk.pl. Centrum będzie także wspierać działania i projekty prowadzone przez spółki z Grupy PFR.

Wybierając lokalizację dla naszego centrum doradztwa braliśmy pod uwagę szereg czynników, takich jak lokalizację, potencjał wykwalifikowanych pracowników oraz otwartość lokalnych władz na współpracę z inwestorami. Chełm okazał się najlepszy spośród kilku ośrodków, które braliśmy pod uwagę. O wyborze zdecydowało również zaangażowanie władz miasta, które pomagały w organizacji nowoczesnych miejsc pracy. Jestem pewien, że nowe centrum przyczyni się do efektywnego i skutecznego wprowadzania Pracowniczych Planów Kapitałowych, a także pomoże nam w realizacji innych przedsięwzięć zmierzających do rozwoju polskiej gospodarki – powiedział Paweł Borys, prezes PFR.

Przedsięwzięcie cieszy władze Chełma.

Powstanie placówki Polskiego Funduszu Rozwoju w Chełmie to szereg korzyści – powiedział prezydent Jakub Banaszek. Podniesienie prestiżu miasta, poprawa sytuacji na rynku pracy oraz argument do zatrzymania młodych, wykształconych ludzi w Chełmie. Inwestycja wpisuje się w ideę deglomeracji, która jest jednym z priorytetów mojej polityki.

Mimo, że Chełm ma potencjał w postaci kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców, lokalizacji przy międzynarodowych szlakach transportowych i granicy Unii Europejskiej oraz uczelni kształcących na atrakcyjnych kierunkach, boryka się z problemami. Są to głównie bezrobocie, niewiele nowych inwestycji oraz emigracja zarobkowa, wynikające m.in. z utracenia statusu miasta wojewódzkiego.
Władze miasta mają nadzieję, że takie inwestycje, jak ta ogłoszona dziś przez PFR, przyczyniają się do rozwoju Chełma, poprawy sytuacji na rynku pracy, a także realizacji założeń zapisanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), w szczególności do zrównoważonego rozwój całego kraju w wymiarze gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym.

Co to za praca?

Zadaniem osób zatrudnionych w centrum obsługi klienta PFR będzie kompleksowa obsługa telefoniczna klientów w zakresie udzielania informacji, aktualizacji danych teleadresowych, przyjmowania reklamacji, umawianie na konferencje, szkolenia otwarte czy badania rynku, a także obsługa korespondencji poprzez mail, formularz www lub czat.

Rekrutacja do centrum doradztwa rozpocznie się na początku przyszłego roku. Pożądany profil pracownika to osoba posiadająca minimum średnie wykształcenie oraz doświadczenie w branży finansowej, nie bojąca się nowych technologii, otwarta na zmieniający się rynek, sposoby i preferencje klientów w zakresie komunikacji, a także posiadająca umiejętność budowania dobrych relacji.

Napisz komentarz
 • Ale może jeszcze parę groszy realnie dotrze do Chełma?

 • Sasin przyjechał, bo musiał. W końcu dostał jedynkę. Przyjechał coś pogadał, ciemny lud toi kupił. Po wyborach nie będzie nawet pamiętał nazwy miasta gdzie był.

 • Oczywiście sensowne jest pytanie,czy ta firma ma sens,ale jeżeli będzie wydawać forsę w Chełmie to dla Chełma to pożyteczne.

 • Bardzo potrzebny i sensowny projekt dla Chełma.

  Ale czy to nie jest tylko wyborcza obietnica?! Znamy z poprzedniego okresu papierowe miejsca pracy Agaty Fisz.

  Nie uwierzę jak nie zobaczę. Do wiosny niedaleko.

 • Z OFE ukradli to z PPK też ukradną, po to to jest. Bezwartościowe, urzędnicze, bezproduktywne miejsca pracy. Powodzenia w znalezieniu 50 osób, tu nikogo sensownego już nie ma. Koleś z wykształceniem średnim to niech zarządza swoją świnką a nie pieniędzmi ludzi. Kraj z dykty.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  Inwestycje i rozwój. Chełm podsumowuje rok
  1 104
  Ranking szkół. Duży skok I LO
  1 171
  Wywóz śmieci. Nowe stawki od lutego
  950
  Stawki za wywóz śmieci uchwalone
  913
  Agencja Rozwoju Przemysłu inwestuje w Chełmie
  1 315
  REKLAMA