REKLAMA
Piasek w Kumowej Dolinie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Andrzej Piaseczny to kolejna gwiazda zapowiadana w Kumowej Dolinie przez Chełmski Dom Kultury. Koncert „THE BEST OF” zaplanowano na 1 września.

REKLAMA

Andrzej Piaseczny – jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów zaśpiewa swoje największe hity.
„Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Imię deszczu”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Śniadanie do łóżka” – to tylko niektóre z wielkich przebojów, za które publiczność pokochała „Piaska”.


REKLAMA

Pierwsze sukcesy wokalista zaczął odnosić na początku lat dziewięćdziesiątych z rockowym zespołem Mafia. Jednak największą popularność przyniosła mu płyta nagrana z saksofonistą De Mono Robertem Chojnackim. „Sax & Sex” sprzedał się w ogromnym nakładzie, a hity „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” czy „Niecierpliwi” nuciła cała Polska. Album pokrył się podwójną platyną.
W 1998 roku artysta rozpoczął solową karierę. Dobrą passę komercyjnych sukcesów podtrzymała płyta „Piasek” z singlowymi przebojami „Mocniej” i „Jeszcze bliżej”. Dużą popularność przyniosła również wokaliście rola w serialu „Złotopolscy”, emitowanym przez kilkanaście lat na antenie „Dwójki”.
Dekadę temu prawdziwą sensacją okazał się krążek „Spis rzeczy ulubionych”, nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim – ikoną polskiej sceny muzycznej, twórcą wielu niezapomnianych hitów Czerwonych Gitar. Był to wówczas najchętniej kupowany album w Polsce.
Andrzej Piaseczny nagrywał również ze Stanisławem Soyką, Krzysztofem Krawczykiem i Janem Borysewiczem. Jest laureatem prestiżowych nagród: Telekamery, Super Jedynek, Eska  Music Awards  i Bursztynowego Słowika. Reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji. Spełnia się także w roli jurora w popularnym programie „The Voice of Poland”. W siódmym sezonie widowiska, jako trener wygrał wspólnie z Mateuszem Grędzińskim całą edycję.
W 2017 roku artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej jubileuszową trasą koncertową, z której materiał live został zarejestrowany i wydany na płycie.

Zapraszamy na koncert „The Best of” Andrzeja Piasecznego 1 września, o godz. 19.00, amfiteatr Kumowa Dolina.
Bilety w cenie 60–80 zł do kupienia na www.kupbilecik.pl lub w Chełmskim Domu Kultury.

Napisz komentarz

Wysłanie komentarza jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Publikowania Komentarzy na portalu chelmski.eu. Oświadczam, że jestem świadomy/a konsekwencji prawnych za jego naruszanie. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (Adres e-mail, adres IP) przez Wydawcę

 • Andrzej Sawa
  o 22:21

  Ha,ha,piasku w Kumowej to nigdy nie brakowało.

  + 22
  - 22
 • REKLAMA
  Dreszera i Ceramiczna do remontu
  787
  Drzewa to zielone płuca naszego miasta. Chrońmy je!
  1 452
  Spółki miejskie. Czas działań
  1 562
  Personalne roszady w miejskich spółkach
  3 817
  Grupa Recykl. Niebawem ruszy produkcja
  1 257
  REKLAMA