REKLAMA
Piasek w Kumowej Dolinie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Andrzej Piaseczny to kolejna gwiazda, która do koncert amfiteatrze w Kumowej Dolinie. Koncert „THE BEST OF” już w niedzielę, 1 września.

Reklama

Andrzej Piaseczny – jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów zaśpiewa w Chełmie swoje największe hity.
„Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Imię deszczu”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Śniadanie do łóżka” – to tylko niektóre z wielkich przebojów, za które publiczność pokochała „Piaska”.

Pierwsze sukcesy wokalista zaczął odnosić na początku lat dziewięćdziesiątych z rockowym zespołem Mafia. Jednak największą popularność przyniosła mu płyta nagrana z saksofonistą De Mono Robertem Chojnackim. „Sax & Sex” sprzedał się w ogromnym nakładzie, a hity „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” czy „Niecierpliwi” nuciła cała Polska. Album pokrył się podwójną platyną.
W 1998 roku artysta rozpoczął solową karierę. Dobrą passę komercyjnych sukcesów podtrzymała płyta „Piasek” z singlowymi przebojami „Mocniej” i „Jeszcze bliżej”. Dużą popularność przyniosła również wokaliście rola w serialu „Złotopolscy”, emitowanym przez kilkanaście lat na antenie „Dwójki”.
Dekadę temu prawdziwą sensacją okazał się krążek „Spis rzeczy ulubionych”, nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim – ikoną polskiej sceny muzycznej, twórcą wielu niezapomnianych hitów Czerwonych Gitar. Był to wówczas najchętniej kupowany album w Polsce.
Andrzej Piaseczny nagrywał również ze Stanisławem Soyką, Krzysztofem Krawczykiem i Janem Borysewiczem. Jest laureatem prestiżowych nagród: Telekamery, Super Jedynek, Eska  Music Awards  i Bursztynowego Słowika. Reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji. Spełnia się także w roli jurora w popularnym programie „The Voice of Poland”. W siódmym sezonie widowiska, jako trener wygrał wspólnie z Mateuszem Grędzińskim całą edycję.
W 2017 roku artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej jubileuszową trasą koncertową, z której materiał live został zarejestrowany i wydany na płycie.

Zapraszamy na koncert „The Best of” Andrzeja Piasecznego 1 września, o godz. 19.00, amfiteatr Kumowa Dolina. Kto nie zdążył kupić biletu w Chełmskim Domu Kultury, będzie mógł to zrobić na godzinę przed koncertem w kasie amfiteatru (płatność tylko gotówką).

Napisz komentarz
 • Ha,ha,piasku w Kumowej to nigdy nie brakowało.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Katastrofa w jeziorze Glinki
  Ścieki z Chełma pomogą w walce z pandemią
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Premier Morawiecki w Chełmie rozdawał czeki
  Na kogo głosowali chełmianie
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  Budżet obywatelski po chełmsku – czekamy na projekty
  REKLAMA